A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
Grafikai Tuning, FPS felhúzása stabil 60 FPS-re.
Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-05-30 - 09:18
Tagság kezdete: 2014-02-08
Köszönet pontjaid: 32742
Fórum hozzászólások:863
sp_UserOnlineSmall Online

A külföldi kapcsolataimnak hála a fülembe jutott, hogy egy orosz team elkezdte módosítani a játékokat Xbox360-on és próbálnak mindent kisajtolni a boxból. Felvettem velük a kapcsolatot és segítőkészek voltak. Szóval minket is ellátnak majd minden földi jóval. Pár dolgot fontos leszögezni mielőtt nekivágunk a témának:
- mivel nagy mértékű grafikai tuningon esik át a játék, így nyilván az Xbox is jobban dolgozik. Logikus, nem? Ezért a ventilátorod is pörögni fog rendesen. Nekem azt mondták, hogy kb annyira terhelik meg a boxt, mint a két legnagyobb teljesítményt követelő játék Xbox360-on, azaz a Far Cry 3 és a GTA5, alapállapotban. Minden mod, amit közzéteszek majd, TELJESEN  biztonságos.
- az ilyen modok elképesztő teszteléseket kívánnak meg, mert állandóak a fagyások játék közben. Szerencsére, amit mi megkapunk, azok már tesztelt és kész verziók, így nem fagynak. Ennek ellenére akadhatnak még kifagyások, NAGYON ritkán, mert ugye egy Skyrimot nehéz 101%-osan letesztelni. A srác azt mondta nekem, hogy a Skyrim maximális grafikára felhúzva, stabil 60FPS-re állítva a 120 órás végigjátszása alatt csak 2-szer fagyott ki neki. Szerintem belefér.
- az Xbox360 konzol (és a Ps3 is) simán partiban lenne még most is a jelenlegi high end PC-kkel, ha nem 512mb memóriával látták volna el. 512 az kurva kevés. Igazából ez a korlát az amit a moddereknek valahogy ki kell maximalizálni. Ezek a grafikai tuningok általában 510 mega körül esznek a rendszer memóriájából, azaz tényleg MINDENT kisajtolnak a gépből.
- tegnap mondta nekem az egyik srác, hogy a 2011 utáni játékok 80%-ban alapból benne van a stabil 60 FPS, csak zárolva van és meg kell nyitni. Nah, ezt csinálják ők elsősorban.

Milyen grafikai modokról is beszélünk?

Három dologgal foglalkoznak jelenleg. Először is minden játékot felhúznak stabil 60 FPS-re. Egészen pontosan nem felhúzzák, hanem unlockolják, megnyitják. Másrészt készítenek modokat extra funkciókhoz.(GTA5 FPS mód, Evil Within szélesképernyő eltávolítás) Harmadrészt pedig teljes grafikai tuningokat is, felbontás növelés, újra textúrázást, stb.(Ez a legdurvább és leglátványosabb, de egyben az Xbox360-tól a legnagyobb teljesítményt követelő mod opció)

A modokat folyamatosan kapom, tesztelem és majd kiadom. Lehet csak VIP tagoknak.

Lista: Skyrim (grafikai tuning és stabil 60 FPS) Nyilván a 60 FPS-t nem adják vissza a képek, azt élőben kell LÁTNI 🙂

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Evil Within: ezen még jelenleg is dolgoznak. Stabil 60 FPS és a fekete csík eltüntetése, felbontás növelés a végcél napokon belül. Vagyis már kész van, de még fagy a játék itt-ott és ezt javítják.

Gears Of War 1,2,3: Stabil 60FPS

Crysis 3: stabil 60 fps és némi grafikai tuning

Ezeken kívül a Mass Effect részekhez és az XCom Bureau játékhoz van eddig 60 fps módosításuk. A többi készülőben.

Köszönetet mondott TON -nak a segítségért::

Sandokán, Predátor, Robert82, ocskay92

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Norcsu
Sonic Rang
Tag
2015-05-30 - 09:53
Tagság kezdete: 2015-04-03
Köszönet pontjaid: 922
Fórum hozzászólások:36
sp_UserOfflineSmall Offline

Tehát ha 60fps-el megy mondjuk a Tomb Raider xbox360-on, akkor úgy tudnánk vele játszani mintha egy xboxone-on játszanánk vele? ( grafikai szempontból) Elképesztő amúgy, hogy egy dvd lejátszós konzolból mennyi mindent ki lehet hozni... Anno nagyon jól tettem hogy ilyen gépet vettem.Smile

Felhasználó
Csubi1980
Master Chief Rang
Tag
2015-05-30 - 09:54
Tagság kezdete: 2015-01-14
Köszönet pontjaid: 6932
Fórum hozzászólások:241

Huh durván néznek ki egyes képek, Ton teljesen egyettértek veled, valóban ha nem 512 mb ram lenne az xboxba, a mai napig egy súlycsoportban lennének a mai pc-s teljesítménnyel is.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-05-30 - 10:12

Azért maradjunk a realitások talaján és nem kell nextgent várni, mert az Xbox360 az Xbox360. És mint írtam a ram korlát az sajnos eléggé beszűkíti a lehetőségeket.

Ellenben halom játék jelenik meg One-ra és Ps4-re remake, definitive edition címmel, amely semmi mást nem tartalmaz, csak 1080p és stabil 60 fps-t vagy a kettő közül az egyiket. Nos, ezt lazán el lehet érni Xbox360-on is ezekkel az unlock fps+grafikai modokkal. Magyarul egy Forza 4-et lazán fel lehet tudningolni Forza 5 szintre grafika és FPS terén.

Én tegnap este még csak a Skyrim grafikai és fps modot próbáltam ki, de valami elképesztő a látvány.

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
alexbox
Sonic Rang
Tag
2015-05-30 - 10:43
Tagság kezdete: 2014-07-08
Köszönet pontjaid: 192
Fórum hozzászólások:63

Hát mit ne mondjak tényleg kemény, hogy mit ki nem lehet hozni xbox 360-ból.Én az evilt nagyon várom lehet akkor most félre is rakom hátha még itt a közeljövőbe ki adjátok (remélem mindenkinek nem csak VIP) mert engem eléggé zavar az a 2 fekete csík meg az fps is sokszor leugrik valamiért.Gears of war-oknak is örülök és tényleg nagy köszönet előre is mindenkinek aki dolgozott/dolgozik vele. 

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2015-05-30 - 10:47
Tagság kezdete: 2014-07-15
Köszönet pontjaid: 21992
Fórum hozzászólások:610

Nagyon szuperek a képek, jó látni, hogy van csapat aki foglalkozik a grafikai tuningolással.

Nekem lenne 1 kérdésem ezen témával kapcsolatosan.

1. Tudnál listát küldeni, hogy milyen xboxos játékok estek át a grafik tuningon, esetleg mi várható?

1-2 cím ami engem érdekelne GTAIV, Bully, Read Dead, GTAV, Watch Dogs, Tomb Raider, Sleeping Dogs.....

Felhasználó
alexbox
Sonic Rang
Tag
2015-05-30 - 10:54
Köszönet pontjaid: 192
Fórum hozzászólások:63

red dead, gta v-höz csatlakozom 😀 meg hátha max payne 3 is vagy dishonored

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-05-30 - 11:37

Mivel a RetroConsoleGames-nek az égvilágon semmi köze ezekhez a projektekhez (csak szépen kértem és a rendelkezésünkre bocsájtják) én sem tudok többet. A fentebb sorolt címekről tudok biztosan, mert tegnap ezeket említette meg a team vezetője a beszélgetésünk alatt.

Amúgy elég nehéz, akadozós a kommunikáció az oroszokkal, mert egész egyszerűen nem hajlandóak tudomást venni az angol nyelvről. Utálják az amcsikat alapból.

Felhasználó
NetUdmeg
Sonic Rang
Tag
2015-05-30 - 13:58
Tagság kezdete: 2014-05-25
Köszönet pontjaid: 312
Fórum hozzászólások:39

Ezeknél a modoknál, azért nem árt, ha nem egy első generációs géped van...xd

Szerintem a Fallout3-ra is érdemes volna ránézni grafikai szempontból, mert az az érzésem, hogy erősen le van butítva a játék grafikája. A játék .cfg fájljához simán hozzá lehet férni, és lehet állítgatni. (még sosem próbáltam) Végső soron ugyan az az engine, mint a skyrimnél. Vagy tévedek?

U.I: Meglephetnél a skyrimos móddal, kíváncsi vagyok mit lehet kisajtolni a gépből, bár nem a szívem csücske a játék a lebutított játékmenet miatt.

Felhasználó
Predátor
Snake Rang
Tag
2015-05-30 - 22:54
Köszönet pontjaid: 10642
Fórum hozzászólások:115

Köszönjük TON a nagyszerü híreket.Ez a modolás engem is felcsigázott elég rendesen.Remélem tényleg lesz belőle valami.

Felhasználó
anti0223
Hajdú-Bihar
Sonic Rang
Tag
2015-06-08 - 10:18
Tagság kezdete: 2015-02-16
Köszönet pontjaid: 42
Fórum hozzászólások:31

Én is reménykedem, hogy lesz belőle valami. HD tévén biztos jól néznének ki a játékok.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-06-10 - 22:19

Nah, ebben a percben kaptam meg a 60 FPS csomagot a következő játékokhoz:

- Crysis 1
- Crysis 2
- Crysis 3
- Gears of War 2
- Gears of War 3
- Skyrim (ennél komplett felbontás és textúra csere is történt)

Majd szépen adagolom őket, ha leteszteltem mind.

Köszönetet mondott TON -nak a segítségért::

Predátor, ocskay92

Felhasználó
Robert82
Master Chief Rang
Tag
2015-06-11 - 00:32
Tagság kezdete: 2014-07-06
Köszönet pontjaid: 6992
Fórum hozzászólások:286

A feltuningolt Skyrim-ra én is vevő leszek. Reméljük a magyarított verzióval is jó lesz.

Köszönetet mondott Robert82 -nak a segítségért::

Predátor
Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-06-11 - 12:04

Habár főleg mozgásban érezhető nagy különbség 30 FPS és 60 FPS között, de pl ez a kép a Crysis játékból tökéletesen mutatja a különbséget grafikailag is.

30 FPS:

És itt a kép 60 FPS-ről:

Nyilván ezek a dolgok csak a grafika centrikus egyéneknek fontosak. A hozzám hasonló retró alakoknak, akik manapság is SNES játékokkal tolják, lényegtelen ez az egész hercehurca.

Felhasználó
NetUdmeg
Sonic Rang
Tag
2015-06-11 - 13:20

Én nem látok semmi különbséget. Laugh

Felhasználó
Dannyke
Sonic Rang
Tag
2015-06-11 - 14:19
Tagság kezdete: 2015-03-29
Köszönet pontjaid: 502
Fórum hozzászólások:31

Wow ez tényleg nem semmi 🙂

Amúgy én úgy tudom, hogy az x360-ba eredetileg csak 256 ramot akartak rakni majd a ps3 miatt került bele végül 512

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2015-06-11 - 14:21

NetUdmeg mondta
 Én nem látok semmi különbséget. Laugh

Akkor nagy baj van a szemeddel és irány a szemészet 🙂 Mondok két támpontot amire tudsz figyelni a két képen.

1- Jobb oldalt a fű részletgazdasága

2- Pontosan középen, ahol van az a kúpszerű kupola. Mellette pedig egy falomb. Hasonlítsd össze a fa részletgazdaságát a két képen

De mint írtam az FPS, azaz frame per secundum érték nem képek alapján mérhető, hanem játék közben. Ugye a nevében is benne van, hogy több képet jelenít meg másodpercenként, ezáltal simább lesz minden animáció és élesebb is.

Felhasználó
Robert82
Master Chief Rang
Tag
2015-06-11 - 15:01

Hát nálam bőőőven van különbség. Mintha kapott volna egy jó kis élsimítást + textúra/felbontás tuningot. Jók lesznek ezek a 60 fps hack cuccok. Egy Skyrim-ot én alaposan meg fogok vizsgálni, mert azzal állítólag tényleg csodát műveltek. Képek alapján láttam már korábban és itt is, hogy ezek nem viccelnek. 🙂

Felhasználó
NetUdmeg
Sonic Rang
Tag
2015-06-11 - 17:34

Sokan azt gondolják, hogy xbox360-ban az az 512 RAM milyen kevés. Mindenki automatikusan a PC-hez hasonlítja, pedig ez elég nagy hiba, mert az xbox egy célhardver, a PC nem az.

2-3 évval ezelőtt sokaktól hallottam, hogy azért nem vesznek boxot, mert nagyon gyenge  a hardvere. Laugh

Felhasználó
Robert82
Master Chief Rang
Tag
2015-06-11 - 18:03

De akkor ilyen alapon most a "Nextgen"-re is ezt dobáljuk. Hogy milyen gyenge a hardvere. Ránk cáfolnak az új konzolok is? Mert már most temetjük őket. Laugh Én továbbra is azt mondom, hogy itt 3-4 év múlva óriási lemaradás lesz a "célhardveres" új masinákkal. Valahogy nem érzem azt, hogy akkora fejlődésen fognak átesni. 

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:TON
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1724
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:228
Legújabb felhasználók:
Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby, Detox666, Tibi, Ferike1980
Adminisztrátorok:TON: 863