A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
2TB-os HDD Formázása Fat32-re
Topik Értékelés: 0 Topik Értékelés: 0 (0 értékelés) 
Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-02 - 15:00
Tagság kezdete: 2016-11-28
Köszönet pontjaid: 1151
Fórum hozzászólások:88
sp_UserOfflineSmall Offline

Csak sikerült elindítanom a Dos-os formázást. Elindult a HDD vizsgálata. KB. 10 perc alatt ért 100%-ra, majd kiírta a következőt:

A kötet túl nagy a következőhöz: FAT32.

Így akkor újra felmerült bennem a kérdés, hogy te már csináltál ilyet sikeresen? XP-vel 2 TB-os HDD-t sikerült FAT32-re formáznod, hogy utána kezelje is az XP-s PC?

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-02 - 21:21
Tagság kezdete: 2015-09-03
Köszönet pontjaid: 272
Fórum hozzászólások:21
22sp_Permalink sp_Print
0

Igen, csináltam. De nem használtam hozzá win7-et, hanem csak az xp-t. A lemezkezelés alól inicializáltam az új hdd-t, (de nem ott formattáltam és legfőképp nem ntfs-re) majd a dos parancsból formattáltam. Legalább 10 órán át tartott, de lehet hogy ennél is jóval több volt. 

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-02 - 21:29
23sp_Permalink sp_Print
0

Az xp-n rajta van a service pack 3?

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-03 - 08:21

Vezérlőpult/Rendszertulajdonságok:

Microsoft Windows XP

Professional 2002-es verzió

Szervízcsomag 3

Számítógép:

AMD Athlon(tm) XP 2500+

1,83 GHz 1,00 GB RAM

A kártya pedig Visiontek Radeon HD 2600 XT AGP

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-03 - 09:26
25sp_Permalink sp_Print
0

A hdd új vagy használt? Ha használt, akkor hibátlan? Mert nálad valami nem működik rendesen, mert mint írtad, sokszor a kötetcimkét sem tudod megadni, mert hibaüzeneted ad, pedig annak nem túl sok köze van a formázáshoz.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-03 - 12:02

A WD20EURS HDD-t újan vásároltam, de nem most, tehát használt, de nem sokat.

A felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés-ben hibátlannak írja és eddig nem is volt még gondom vele, mint ahogy eddig egyetlen WD-mmel sem. Ha az XBOX 360-nal formázom meg és Win7 alatt másolok fel játékokat rá, akkor rendben üzemel, csak az XP-m nem látja. A Dos-os parancssorban a kötetcímke mizéria pedig az én hibám volt. Én úgy értelmeztem a dolgot, hogy új kötetcímkenevet kell adni, holott a régi nevet kellett beírni. Ezért köhögött a program. Szerintem a PC-mben keresendő a hiba valahol. Ezt a service packot hogy lehetne újból feltenni? Mert lehet, hogy ott a hiba. De, ha jól emlékszem, akkor voltak még hozzá kiegészítőként feltelepített dolgok is. Már nagyon régen csináltam, nem emlékszem rá. Volt valami C++ is vagy mi, stb. Emlékszem, régebben szerettem volna feltelepíteni valami játékot és a játék is módosított valami ilyesmit, igaz, hogy ezután sem működött. Szóval, lehet, hogy újból kellene építeni az egészet.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-04 - 01:34
27sp_Permalink sp_Print
0

A Sp3-at a Microsoft hivatalos oldaláról is le lehet tölteni. A kötetcimkét pedig én nem értem, mert format után megkérdi, mi legyen a neve,de neked a format le sem zajlik. De ha ugyanazt a nevet adod meg, mint előtte volt, akkor sem szabadna hibaüzenetet kapnod. Probléma max az lehet, hogy a dos csak 8 karaktert kezel, de az xbox 360 pont annyi, így jónak kellene lennie.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-04 - 09:10

Én azt hiszem, ezen a ponton feladom. Nem kezdem el az SP-t uninstallálni és újból felépíteni az összes rátelepülő szükséges programmal, mert már nem emlékszem rá, hogy mikre volt szükség, de arra igen, hogy elég sok minden és nagyon macerás volt az egész, mert nem akartak egyes dolgok valamiért feltelepülni és csak hosszas utánajárással sikerült csak kiderítenem, hogy azért nem, mert még valami mást ha nem telepítettem fel vagy éppen, ha feltelepítettem, akkor nem települ fel, stb. Azóta meg nyilván még újabb dolgokat talált ki a Microsoft. Plusz ugye ehhez uninstallálnom kellene a fent lévőket, de arra sem emlékszem, hogy mik voltak, amik az SP-re épültek, miket kellene még unistallálnom. Meg az is kérdés, hogy uninstallálás után milyen dolgok maradnának mégis fent, ami az új felépítésbe bezavarna. Egyszer kipróbáltam egy olyan programot, ami azt ígérte, hogy vele az alap uninstallálás után is fent maradt fájloktól is megszabadulhatok. Az lett az eredmény, hogy megborult a rendszerem. Szóval, azt hiszem, részemről ennyi volt. Köszönöm a segítségedet és a türelmedet.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-04 - 15:02

Esetleg még azt meg lehetne próbálni, hogy ketté partícionálnám és úgy formáznám meg mindkét partíciót külön-külön Xbox 360-nal. Hátha így látná a PC-m. Partícionálást viszont még sosem csináltam. Abban kérnék még esetleg segítséget, hogy XP-vel vagy WIN7-tel hogyan tudnám megcsinálni, illetve ha nem válna be, hogyan tudnám visszacsinálni.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-04 - 16:08
30sp_Permalink sp_Print
0

A legkönnyebben a lemezkezelés alatt. Legegyszerűbb letörölni a jelenlegi particiót, majd létrehozni egy újat. De ekkor rákérdez, hogy mekkora méretű legyen és értelemszerűen a teljes méret felét vagy a kívánság szerinti méretet adod meg. A megmaradt területre rákattintva pedig létre tudsz hozni egy (vagy több) kiterjesztett particiót. Ezután meg leformattálod őket. 

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
4
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kisgomboc1: 88
kolo18: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1724
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:228
Legújabb felhasználók:
Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby, Detox666, Tibi, Ferike1980
Adminisztrátorok:TON: 863