A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
2TB-os HDD Formázása Fat32-re
Topik Értékelés: 0 Topik Értékelés: 0 (0 értékelés) 
Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2016-12-29 - 20:34
Tagság kezdete: 2016-11-28
Köszönet pontjaid: 1151
Fórum hozzászólások:88
sp_UserOfflineSmall Offline

Egy fórumtárs tanácsára nyitom ezt a topicot. Tehát összegzem a problémámat, amiben segítséget szeretnék kérni. Van egy 2 TB-os WD HDD-m. Ezt, ha az Xbox 360 FAT típusú gépemmel formázom meg, akkor az őskori XP-s PC-m nem látja tovább. Haverhoz átvittem a Win7-es gépe viszont látja. Próbáltuk az ő gépén is megformázni, de sem az XP, sem a Win7 nem engedi csak NTFS-re formázni az alapból NTFS-es HDD-t, FAT32-re nem. A Fat32 Format programmal próbálkoztam, azt írja, hogy a folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja. Pedig bezártam már mindent, úgy próbáltam. Egyébként az Xbox 360-as Fat gépemen csak egyfajta formázási lehetőséget találok. Láttam youtube videót, amin két fajta lehetőség közül választanak, nekem olyan nincs. Itt tartok. Tanácsot tud valaki adni, hogy kikerüljek ebből a 22-es csapdájából? (Sandokán fórumtárs, ha erre jár, üzenem neki, hogy a Saboteur magyarítását, ha elküldte, nem kaptam meg és sajnos privátot sem tudok neki küldeni. Ha még aktuális a dolog, írja meg, hogy hogyan tudom felvenni vele a kapcsolatot ez ügyben.)

Köszönetet mondott kolo18 -nak a segítségért::

Sandokán
Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2016-12-30 - 14:35
Tagság kezdete: 2014-07-15
Köszönet pontjaid: 21992
Fórum hozzászólások:610

kolo18 mondta
Egy fórumtárs tanácsára nyitom ezt a topicot. Tehát összegzem a problémámat, amiben segítséget szeretnék kérni. Van egy 2 TB-os WD HDD-m. Ezt, ha az Xbox 360 FAT típusú gépemmel formázom meg, akkor az őskori XP-s PC-m nem látja tovább. Haverhoz átvittem a Win7-es gépe viszont látja. Próbáltuk az ő gépén is megformázni, de sem az XP, sem a Win7 nem engedi csak NTFS-re formázni az alapból NTFS-es HDD-t, FAT32-re nem. A Fat32 Format programmal próbálkoztam, azt írja, hogy a folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja. Pedig bezártam már mindent, úgy próbáltam. Egyébként az Xbox 360-as Fat gépemen csak egyfajta formázási lehetőséget találok. Láttam youtube videót, amin két fajta lehetőség közül választanak, nekem olyan nincs. Itt tartok. Tanácsot tud valaki adni, hogy kikerüljek ebből a 22-es csapdájából? (Sandokán fórumtárs, ha erre jár, üzenem neki, hogy a Saboteur magyarítását, ha elküldte, nem kaptam meg és sajnos privátot sem tudok neki küldeni. Ha még aktuális a dolog, írja meg, hogy hogyan tudom felvenni vele a kapcsolatot ez ügyben.)

Én ajánlottam:

Akkor start- számitógép -- jobb klick a meghajtót amit formázni akarsz , majd kiválasztod a formázás , és itt állitsd be a filerendszert Fat32-re.

az inditás gombra nyomás után meg csinálja.

( ne a fő vincsesztert akard le formázni)

Másik dolog, utólag dugd be az USB portba a külső HDD-t , ne 1x-re legyen bent bootolással a fő-vel amivel be bootol.

Várom a fejleményeket.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2016-12-30 - 18:43

Ezt már leírtam: "sem az XP, sem a Win7 nem engedi csak NTFS-re formázni az alapból NTFS-es HDD-t, FAT32-re nem."

Egy sanda gyanú viszont kezd felsejleni bennem. Egy 500 MB-os HDD-t már megformáztam régebben az Xbox 360-al és azt látja is a PC-m. Szerintem az XP-nek FAT32-ben lehet egy bizonyos MB határa, ami felett már nem képes kezelni a dolgot. Abból indultam ki, hogy mikor az XP-t kitalálták és az aranykorát élte, FAT32-ben igazándiból a pendrive-okat használtuk leginkább. Nagyobb terjedelmű FAT32-es adathordozókat mire használtunk később, meg most is az XBOX 360-on kívűl? Szerintem az XP-nél még úgy gondolták, nem kell 2 TB-os FAT32-őt kezelnie. Persze, lehet, hogy rossz nyomon járok, de már nincs más ötletem. Win7 látja az Xbox-szal formázott 2 TB-os HDD-t, XP nem. XP 500 GB-os FAT 32-est látja, 2 TB-osat nem. De ha van még valakinek ötlete, szívesen fogadom.

Felhasználó
kisgomboc1
Sonic Rang
Tag
2016-12-30 - 18:53
Tagság kezdete: 2014-06-03
Köszönet pontjaid: 2582

nekem 1TB-os van ezzel csináltam ** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2016-12-30 - 19:14

Igen. A guiformat.exe-t a fat32formatgui zip-ből lehet kibontani. Erről pedig itt írtam:

"A Fat32 Format programmal próbálkoztam, azt írja, hogy a folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja. Pedig bezártam már mindent, úgy próbáltam."

Tehát nem kezeli nálam XP-n a 2 TB-os HDD-t.

Felhasználó
kisgomboc1
Sonic Rang
Tag
2016-12-30 - 19:21
Tagság kezdete: 2014-06-03
Köszönet pontjaid: 2582

kolo18 mondta

Igen. A guiformat.exe-t a fat32formatgui zip-ből lehet kibontani. Erről pedig itt írtam:

"A Fat32 Format programmal próbálkoztam, azt írja, hogy a folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja. Pedig bezártam már mindent, úgy próbáltam."

Tehát nem kezeli nálam XP-n a 2 TB-os HDD-t.

bocs nekem win7 van

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 09:17
Tagság kezdete: 2015-09-03
Köszönet pontjaid: 272
Fórum hozzászólások:21

Nem kell hozzá semmilyen segédprogram, Xp alatt is meg tudod csinálni a formázást. Keresd meg a vezérlőpultban a eszközkezelő/számítógép-kezelés/lemezkezelés menüjét, majd itt formázd meg. Ha nem engedi fat32-re, akkor töröld le a teljes particiót és hozd létre újra, majd utána formattáld.

Köszönetet mondott xarina -nak a segítségért::

Sandokán
Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 09:30

Ha valamilyen okból kifolyólag mégsem menne, akkor próbáld ki parancssorból indítani a formázást, ennek mindenképpen működnie kellene:

Start menü futtatás-hoz írd be, hogy cmd

majd az ott megjelenő ablakba, hogy format /FS:FAT32 X:

x helyére azt a meghajtót írd be, amit formázni akarsz

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 10:40

1. Eszközkezelő/Lemezmeghajtó/kiválasztom a HDD-t, majd a műveletek opcióra kattintok. Ennek a menüsora:

Illesztőprogram frissítése...

Tiltás

Eltávolítás

Hardverváltozatok keresése

Nyomtatás

Tulajdonságok

Súgó

Ezek közül még bármelyiket nyitom meg, nincs formázási lehetőség (jobb egérgomb kattintással sem).

2.Start menü/Futtatás/cmd-t beírom, majd leokézom. Felugrik egy dos-os ablak a következő szöveggel:

Microsoft Windows XP (verziószám: 5.1.2600)

<C> Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

c:\Documents and Settings\Itt a saját nevem szerepel>és itt van a villogó kurzor

Ide engedi is beírni a format /FS:FAT32 N: szöveget, de nem merem leenterezni, mert nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne-e az az ablak amire gondoltál. Nem szeretném megborítani a rendszeremet.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 14:10
10sp_Permalink sp_Print
0

A felügyeleti eszközök/számítógép kezelés menüben keresd ki a lemezkezelés-t, ott tudod a hdd-vel kapcsolatos dolgokat intézni.

A másik esetben pedig ott kell leenterezni ahol írtad. Viszont ha N: a meghajtód betüjele, akkor ott valami gond van, mert gondolom nincs 13 meghajtód, általában d, e, f szokott csak lenni.  

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 15:09

1. Itt is csak NTFS-re engedi formázni FAT32 nem.

2. De, Deamon Tools virtuális meghajtóival együtt most 13 meghajtóm van.

a - flopy

c,d - egy particionált belső HDD

e - egy másik belső HDD

f - egy LG író

g - egy Pioneer író

h - egy LG olvasó (Amikor összerakták nekem a gépet, csak erre volt pénzem, később vettem az írókat, de ezt is meghagytam.)

i, j, k, l, - Deamon Tools-szal létrehozott virtuális meghajtók.

m - egy 2TB-os belsős HDD, amit USB-s dokkolóval csatlakoztatok a PC-hez (általában erre töltök le dolgokat és innen seedelek vissza)

n - egy újabb USB-s dokkoló (most ebbe raktam be a jelenleg NTFS-re formázott, üres, másik 2 TB-os HDD-t, amit FAT32 szeretnék formázni.

Oké. Leentereztem a dos-os ablakot a beírással, amit javasoltál. Amikor végzett, a következőket írta ki:

A fájlrendszer típusa: NTFS.

Az új fájlrendszer: FAT32.

Írjon be kötetcímkét a következő meghajtó számára: N:Ide akkor beírtam, hogy XBOX 360, majd újabb enter. Elfogadta.

Belementem a felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés-be. A HDD NTFS. Átvittem az Xboxra, a Storage menüben meg is találtam mint eddig is Unformatted néven és az Xbox formázná is. Tehát újabb zsákutca. Szerintem nekem lesz igazam abban, miszerint az XP valamekkora GB határt szab a FAT32-nek.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 15:16
12sp_Permalink sp_Print
0

Alapból nem lehet leformattálni 2Tb-ot fat32-re egyben, de a parancssoros módszerrel simán mennie kellene. A sok meghajtó pedig általában csak plusz bonyodalmat okoz, így én a format idejére leválasztanám a külső meg a virtuális meghajtókat.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2016-12-31 - 15:19
13sp_Permalink sp_Print
0

A jelenlegi particiót szedd le a lemezkezelés alatt, hozz létre egy újat és utána formattáld a parancssoros módszerrel. Legalább 10-12 óra míg végez, másképp tuti nem jól csináltad.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 11:35
14sp_Permalink sp_Print
0

A lemezkezelés alatt átneveztem a partíciót N helyett O-ra, újraindítottam a PC-m, bootolás után kapcsoltam be a dokkolót, amin a formázni kívánt HDD van, majd Star menü, futtatás, cmd, Dos-os ablakba format /FS:FAT32 O: beír, majd enter, a Dos-os ablakban új sor jelenik meg a következő szöveggel: Írjon be kötetcímkét a következő meghajtó számára: N:Ide beírtam az XBOX 360 szöveget, majd enter. Dos-os ablakban újabb sor az alábbi szöveggel: A meghajtóhoz megadott kötetcímke hibás. Dos-os ablak bezár, kezdtem elölről, most csak egy 1-est írtam be a kötetcímkéhez. Eredmény ugyanaz. Próbáltam kis betűvel, nagy betűvel ékezet nélkül, az eredmény ugyanaz. Még mindig úgy gondolod, hogy fog ez menni?

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 11:45
15sp_Permalink sp_Print
0

Én úgy csinálnám, hogy ideiglenesen leválasztanám az összes fölösleges külső és virtuális meghajtót és csak azt hagynám meg, amin az oprendszer van. Lehetőség szerint a gépre kötném rá közvetlenül azt a meghajtót, amit formázni akarok. A lemezkezelésnél eltávolítanám a formázni kívánt hdd particióját, majd újra létrehoznám. Utána a dos parancsal megcsinálnám a formattot. Így 100%, hogy menni fog.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 11:58
16sp_Permalink sp_Print
0

A PC-mre nem tudom közvetlenül rákötni a formázni kívánt HDD-t, mert a HDD SATA 2-es csatlakozós, az őskövület PC-men pedig nincs SATA csatlakozás. (Még nem is PCI Express-es, hanem AGP-s) Ha a lemezkezelésnél eltávolítanám a HDD-t, akkor az az állapot állna fel, mint mikor megvásárolok egy új 2 TB-os HDD-t. Ezt ugyanis nem tudom az XP-s gépemmel üzembe helyezni, mert egyszerűen nem látja a gépem. Ahányszor vásároltam egy 2 TB-os HDD-t, mindig el kellett vinnem valakihez, hogy formázza meg elsőre. Míg megvolt a munkahelyem, az ottani Win7-es géppel is meg tudtam ezt oldani, de itthon nem.

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 12:39
17sp_Permalink sp_Print
0

Pont az volna a lényeg, hogy olyan legyen a hdd mintha új lenne és a jelenlegi fat tábla eltűnjön róla. Külső rackből pedig nem is fogja felismerni a gép, így az ismerősődnél formattáljátok le a megadott módon.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 12:41
18sp_Permalink sp_Print
0

Te egyébként hogy csinálnád a partíció törlést és újból létrehozást, részletesen leírva? Tehát a lemezkezelésnél jobb egérgomb az O meghajtóra és partíció törlése? Ha törölném, akkor hogy hoznám vissza?

Felhasználó
xarina
Sonic Rang
Tag
2017-01-01 - 12:54
19sp_Permalink sp_Print
0

Pontosan nem tudom leírni, mert akkor nekem is törölni kellene egy meghajtót. De értelemszerűen kiválasztod azt a meghajtót, amit formattálni akarsz. Ott lesz olyan menüpont, hogy partició törlése. Miután törölte egy fehér sáv fog megjelenni a helyén betűjel nélkül. Kiválasztod és akkor lesz valami olyasmi, hogy lemez inicializálása. Ezután már fel kellene ismernie az XP-nek a lemezt, csak még nem lesz hozzá betűjel, mert ahhoz létre kell hozni egy vagy több particiót a következő lépésben. Ezután már csak formattálni kell.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-01-02 - 14:11

Az XP nem engedi törölni a partíciót, mert azt írja, hogy azt más program használja. Nem tudom, mi használhatja, mert semmit nem indítottam el. Ma viszont sikerült hozzáférnem egy Win7-es laptophoz. Belementem a felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés-be. Kiválasztottam a HDD-m és töröltem, majd újra létrehoztam NTFS formában. Áthoztam az én gépemre, levettem minden levehető egyéb meghajtót, majd a Dos-os ablakig mentem, beírtam a format /FS:FAT32 K:  parancssort, enter, ekkor ezek jelentek meg:

A fájlrendszer típusa: NTFS.

Az új fájlrendszer: FAT32.

Írjon be kötetcímkét a következő meghajtó számára: K:Ide beírtam, hogy XBOX 360, majd újabb enter. Újabb sorba kiírta, hogy A meghajtóhoz megadott kötetcímke hibás.

Visszavittem a laptophoz, újból töröltem, újból létrehoztam, Ez a laptop a formázásnál valamiért engedi az NTFS mellett az exFAT formázást is, hát kipróbáltam. A laptop látta, rendben kezelte. Áthoztam az én gépemre, a Total Commanderben megjelenik, mint meghajtó, de ha rákattintok, azt az üzenetet kapom, hogy ilyen meghajtó nem létezik. A sajátgépben is ugyanez a helyzet. Újabb ötlet? Te már csináltál ilyet sikeresen? XP-vel 2 TB-os HDD-t sikerült FAT32-re formáznod, hogy utána kezelje is a PC?

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kisgomboc1: 88
kolo18: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1734
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:229
Legújabb felhasználók:
Ferco1971, macgywer, p.dani24, hoktar, Goofy, Kardos Laszlo, Krisz, Laci, Balogh József, Bence
Adminisztrátorok:TON: 863