A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
HDMI, TV vagy beállítás problémáim vannak!?
Felhasználó
juve74
Marió Rang
Tag
2017-04-17 - 10:52
Tagság kezdete: 2016-12-17
Köszönet pontjaid: 11
Fórum hozzászólások:2
sp_UserOfflineSmall Offline

Sziasztok!

Van egy Samsung LE40D503-as tv-m. Filmeket úgy nézünk, hogy a számítógép videókártyájából (nvidia) HDMI-vel kötöttem össze a tv-t, a monitor képét pedig klónoztam a tv-re. Aztán a második HDMI-re egy xbox360 van csatlakoztatva, ami rengeteg örömöt okoz nekünk. Tegnapig ez tökéletesen működött évek óta. Csakhogy történedett, hogy tegnap volt csak időm füvet nyírni. A fűnyíráshoz használt hosszabbító egy olcsó vacak kínai a tesco-ból. Ami tegnap leéget, némi szikrázással karöltve, lecsapta a biztosítékot. Semmi baj, gondoltam van máááásik, mint a híres bohóc vettem elő a másik hosszabbítót ugyancsak a tesco-nak köszönhetően, a hátralévő időben gond nélkül lenyírtam a maradék füvet. Igen ám, de azóta a számítógép nem ismeri fel második megjelenítőként a tv-t, úgyhogy csak monitoron tudnánk filmet, sorozatot nézni. Második gond: bekapcsoltam este az xboxot is és azonnal feltűnt, hogy megváltozott a felbontás és nincs hangja a menünek. Semmi gond gondoltam, bele megyek a box alap beállításaiba. A felbontást másodpercek alatt orvosoltam és átállítottam full hd-re, viszont bármit is állítok, nem tudok hangot varázsolni. Az xboxnak a HDMI kábelét kicseréltem és ugyanaz a néma effektus továbbra is. A számítógéppel nem tudom kipróbálni, mert oda hosszabb HDMI van bekötve, s mivel nincs másik hosszú HDMI-m nincs módomban kipróbálni, hogy a kábel-e a hibás. A tv-nek már néztem minden beállítását, de nem találtam megoldást, még a tv szerviz menüjébe is belementem és átállítottam másik Samsung típusra, valamint ott is néztem a lehetőségeket, de nem találtam erre vonatkozó állítási lehetőséget. Amit még nem írtam, mind a tv-nél, mind a számítógépnél túlfeszültség elleni hosszabbító van.

Ha bárki tud bármi jó ötlettel szolgálni, hogy mit próbálhatnék még ki, persze ami nem "téglásítja" bármely műszaki eszközömet, akkor szívesen várom az ötleteket, én már kifogytam belőlük.

Előre is hatalmas köszönet!

Üdv: István

Felhasználó
RicoKwothe
Master Chief Rang

V.I.P Tag
2017-04-17 - 11:05
Tagság kezdete: 2014-12-03
Köszönet pontjaid: 20322
Fórum hozzászólások:284

Üdv.

Első körben próbáld ki a cuccokat egy másik tv-n. Legalábbis az Xbox-ot. A pc-t kismillió módon lehet tv-hez csatlakoztatni. 

Húzz ki minden fölösleges dolgot, csak a box legyen a tv-re kötve, semmi más. Utána váltogasd a HDMI csatlakozásokat a tv-n. Gondolom nem csak 2 HDMI van rajta.

Ez most már örökké jó lesz egy darabig!

Felhasználó
juve74
Marió Rang
Tag
2017-04-17 - 12:23
Tagság kezdete: 2016-12-17
Köszönet pontjaid: 11

Másik tv-n ki fogom próbálni. Az Xbox-ot már próbáltam másik HDMI kábellel és másik HDMI csatlakozóba is becsatlakoztatni, semmi más nem volt rádugva. A hiba továbbra is fenn áll. Sajna a tv-n csak 2 HDMI van. 🙁

Milyen módon lehet még a PC-t a tv-vel összekötni, persze lehetőleg fullHD-ban?

Felhasználó
RicoKwothe
Master Chief Rang

V.I.P Tag
2017-04-17 - 14:36
Tagság kezdete: 2014-12-03
Köszönet pontjaid: 20322
Fórum hozzászólások:284

Én DVI vagy D-sub csatlakozókkal használom a PC-t a televízión. 

Gyanús hogy procihibás lett a tv-d, de ez akkor derül ki, ha kipróbálod a boxot egy másik készüléken, és ott lesz hang is nem csak kép.

Ez most már örökké jó lesz egy darabig!

Felhasználó
Kazuma
Marió Rang
Tag
2019-07-26 - 09:57
Tagság kezdete: 2019-07-26
Köszönet pontjaid: 0

hgfhgfhghfgh

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
2
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Ákos, szpetya13, feketedako21
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1727
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:229
Legújabb felhasználók:
Laci, Balogh József, Bence, Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby
Adminisztrátorok:TON: 863