A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
ICO & Shadow Of The Colossus collection(PS3) probléma
Topik Értékelés: 0 Topik Értékelés: 0 (0 értékelés) 
Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-10 - 21:40
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125
sp_UserOfflineSmall Offline

Sziasztok!

Volna egy kis problémám ezzel a játékkal vagyis konkrétan a Shadow of The Colossuss-al. Az ICO gond nélkül indul, viszont a Kolosszusnál csak az Intró végignézését engedi. Mikor kezdeném a játékot, akkor egyből fekete képernyőre vált és jobb oldalt alul csak a töltés jel látható és úgy is marad az egész. Próbáltam már ISO-ba konvertálni és úgy indítani, próbáltam Multimanból betallózni de akkor is ez volt a probléma. Egyébként 4.81-es a CFW-m úgyhogy elvileg simán kellene futnia. Jó lenne, ha valaki tudna valami megoldást mondani mert én újonc Cfw-s PS3 tulajként egyenlőre kifogytam az ötletekből.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-02-10 - 21:48
Tagság kezdete: 2014-02-08
Köszönet pontjaid: 32742
Fórum hozzászólások:863

Rolee82 mondta
Sziasztok!

Volna egy kis problémám ezzel a játékkal vagyis konkrétan a Shadow of The Colossuss-al. Az ICO gond nélkül indul, viszont a Kolosszusnál csak az Intró végignézését engedi. Mikor kezdeném a játékot, akkor egyből fekete képernyőre vált és jobb oldalt alul csak a töltés jel látható és úgy is marad az egész. Próbáltam már ISO-ba konvertálni és úgy indítani, próbáltam Multimanból betallózni de akkor is ez volt a probléma. Egyébként 4.81-es a CFW-m úgyhogy elvileg simán kellene futnia. Jó lenne, ha valaki tudna valami megoldást mondani mert én újonc Cfw-s PS3 tulajként egyenlőre kifogytam az ötletekből.

Szia!

Angolul fut? Azaz arra vagyok kíváncsi, hogy a magyarításunk a ludas vagy nem? 🙂

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-10 - 21:56

TON mondta

Rolee82 mondta
Sziasztok!

Szia!

Angolul fut? Azaz arra vagyok kíváncsi, hogy a magyarításunk a ludas vagy nem? 🙂

Nem raktam rá magyarítást(még le sem töltöttem). Egyébként én konkrétan Német nyelven próbáltam vele játszani. Más fórumon is láttam, hogy másoknak is van ilyen problémája a játékkal de semmi konkrét megoldást nem találtam csak meghiúsult próbálgatásokat.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-02-10 - 22:35

Rolee82 mondta

TON mondta

Rolee82 mondta
Sziasztok!

Szia!

Nem raktam rá magyarítást(még le sem töltöttem). Egyébként én konkrétan Német nyelven próbáltam vele játszani. Más fórumon is láttam, hogy másoknak is van ilyen problémája a játékkal de semmi konkrét megoldást nem találtam csak meghiúsult próbálgatásokat.

Ugye belső HDD-ről játszol vele? Mert ez a játék nem fut külsőről.

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-10 - 22:51

Igen belső HDD-ről játszom. Külsőről még nem is próbáltam játékot futtatni. Nyelvet is váltottam(Angolra raktam) de ugyanaz a helyzet. Az ICO az persze tökéletesen fut, de ez valamiért nem akar az Istenért sem. Most letöltöttem NCore-ról és azt másolom rá a HDD-re hátha megy, bár a hozzászólásoknál valaki írta, hogy neki sem ment.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-10 - 23:36

Hát a felmásolásból nem lesz semmi, mivel először a külső vinyómra kéne másolnom de a nico nevezetű fájl 6 gigát nyom és ugye az már sok a FAT32-es fájlrendszernek. Közvetlenül PC-ről meg nem áll módomban felmásolni. Először azt gondoltam, hogy hiányozni fog és azmiatt nem indul a játék, viszont a PS3 belső vinyóján fennt van az a 6 GB-os fájl. Ezek szerint a belső vinyó fájlrendszere nem FAT32-es? Lehet hülyeség de nem lehet esetleg, hogy a fájl nagy mérete miatt vacakol? 

Felhasználó
RicoKwothe
Master Chief Rang

V.I.P Tag
2017-02-11 - 09:18
Tagság kezdete: 2014-12-03
Köszönet pontjaid: 20322
Fórum hozzászólások:284

Nálam teszteléskor is elsőre működött.

Másold fel újra a magyarított fájlt. Bár ma megpróbálom megoldani a magyarítás telepítős változatát, ha sikerül, ( most csinálok ilyet először) frissítjük a linket.

Ez most már örökké jó lesz egy darabig!

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 09:19
Tagság kezdete: 2014-07-20
Köszönet pontjaid: 1852
Fórum hozzászólások:44

Szia!

Átolvastam a hozzászólásidat, de valamit nem értek. Ha problémát jelent a Fat32-es fájlrendszer 4 gigás korlátja, akkor hogy tudtad elindítani bármelyik verziót, úgy, hogy külsőről nem indítottad. Tehát, hogy másoltad belsőre a játékot!?

Elösször ezt tisztázzuk le, aztán jöhet a többi.

Ja, és a PS3-as nem Fat32-es rendszert használ, nincs méret limit.

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 09:22

RicoKwothe mondta

Másold fel újra a magyarított fájlt. Bár ma megpróbálom megoldani a magyarítás telepítős változatát, ha sikerül, ( most csinálok ilyet először) frissítjük a linket.

Azt írta, még nem magyarította, le sem szedte a magyarítást, vagy én nem jól értettem?

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-02-11 - 09:54
10sp_Permalink sp_Print
0

Előbb ne keverjük bele a magyarítást. Angolul fusson neki jól.

A pkg telepítés pedig ezúttal szerintem teljesen felesleges, mert egyrészt csak 1 fájlt kell a helyére másolni (aki ezt nem tudja megtenni az nem érdemli meg, hogy konzolja legyen) másrészt a magyarítás méretén nem fog csökkenteni semmit, azaz marad a 6GB. Én akkor szoktam telepítős pkg módszert alkalmazni, ha rengeteg fájlt kell a belsőre másolni a magyarításhoz és több könyvtárba.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-11 - 11:54
11sp_Permalink sp_Print
0

palyagabi mondta
Szia!

Átolvastam a hozzászólásidat, de valamit nem értek. Ha problémát jelent a Fat32-es fájlrendszer 4 gigás korlátja, akkor hogy tudtad elindítani bármelyik verziót, úgy, hogy külsőről nem indítottad. Tehát, hogy másoltad belsőre a játékot!?

Elösször ezt tisztázzuk le, aztán jöhet a többi.

Ja, és a PS3-as nem Fat32-es rendszert használ, nincs méret limit.

Szia!

Nem én másoltam fel a PS3-ra, hanem még úgy kértem a játékot a konzol rendelésekor. Szabadon kérhettem játékokat az 1 terrás belső vinyóra, köztük ezt is. Tehát nem én másoltam fel eredetileg.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-11 - 11:57
12sp_Permalink sp_Print
0

palyagabi mondta

RicoKwothe mondta

Azt írta, még nem magyarította, le sem szedte a magyarítást, vagy én nem jól értettem?

Úgy bizony, nem magyarítottam a játékot és ezt a problémát mások is írták már. Tehát ICO-val lehet játszani, a Shadow Of the Colossussal nem.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-11 - 12:01
13sp_Permalink sp_Print
0

TON mondta
Előbb ne keverjük bele a magyarítást. Angolul fusson neki jól.

A pkg telepítés pedig ezúttal szerintem teljesen felesleges, mert egyrészt csak 1 fájlt kell a helyére másolni (aki ezt nem tudja megtenni az nem érdemli meg, hogy konzolja legyen) másrészt a magyarítás méretén nem fog csökkenteni semmit, azaz marad a 6GB. Én akkor szoktam telepítős pkg módszert alkalmazni, ha rengeteg fájlt kell a belsőre másolni a magyarításhoz és több könyvtárba.

Azt a 6GB-ot hogyan lehetne felmásolni, talán közvetlenül PC-ről? Vagy ha mondjuk kiírnánk egy dupla rétegű lemezre, arról fel lehetne másolni? Csak mert gondolkodom azon, hogy hátha a magyarított fájlal működne.

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 12:46

Három variácíó van. Az első az FTP-én való másolás, én ezt favorizálom.

A második az NTFS rendszerű külső meghajtóról való másolás.

A harmadik a darabolós vari.

Köszönetet mondott palyagabi -nak a segítségért::

Rolee82
Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-02-11 - 13:00
15sp_Permalink sp_Print
0

palyagabi mondta
Figyelj ember, zavaros amit eddig írtál, előbb azt rakjuk rendbe, aztán jöjjön az hogy hogyan!

Tehát, azt mondod, hogy a Shadow megakad, ez eddig stimmel?

Nem tudsz 4 gigánál nagyobb fájlt felmásolni a belső tárba?

Külsőről nem futtattad?

Magyarítást nem használtál?

Akkor hogy a francba tudtad indítani a Shadowot, ha fel sem tudtad másolni!?

Rakd ezt rendbe légyszíves!

Ezek nagy részét megválaszolta. Vásárolta a Ps3-at, a belső 1TB-os HDD-n már alapból telepítve volt neki a játék, (az által akitől vette) Viszont ő nem tud belső HDD-re másolni, mert nem tudja a PC-vel, laptoppal összekötni a PS3-at. A magyarítást pedig nem használta, azaz angolul sem fut neki a Shadow, csak az ICO.

Amúgy a problémájára itt a megoldás:

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Köszönetet mondott TON -nak a segítségért::

Rolee82

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 13:05

TON mondta

palyagabi mondta
Figyelj ember, zavaros amit eddig írtál, előbb azt rakjuk rendbe, aztán jöjjön az hogy hogyan!

Külsőről nem futtattad?

Ezek nagy részét megválaszolta. Vásárolta a Ps3-at, a belső 1TB-os HDD-n már alapból telepítve volt neki a játék, (az által akitől vette) Viszont ő nem tud belső HDD-re másolni, mert nem tudja a PC-vel, laptoppal összekötni a PS3-at. A magyarítást pedig nem használta, azaz angolul sem fut neki a Shadow, csak az ICO.

Valóban elcsesztem, nem vettem észre a "hogy került a gépre" választ, de közben töröltem is a kérdésem, pontosabban módosítottam.

Amúgy meg hol vannak azok a hozzászólások, amikből kiderül, hogy többeknek is volt gondja vele? Én a magon a régebbi feltöltésnél egy embert találtam a jópárból.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-11 - 13:18
17sp_Permalink sp_Print
0

TON mondta

palyagabi mondta

Külsőről nem futtattad?

Először is köszi a linket! Szerintem ez lesz a válasz a problémámra, de nem is az a legnagyobb gond, hogy nem nagyon megy az Angol, hanem ez az egész rendszer nekem még tök új és bár itt a válasz, de Angol tudás+Cfw-s hozzáértés híján nekem ez összességében egy kicsit zavaros, vagyis nem igazán értem mi a teendő. Nem tudom mi az a herms meg az internal meg még stb. Ez nekem egyenlőre így sok lesz. Esetleg jó lenne, ha leírnád magyarul, hogy mit takar ez a válasz, hogy egy magam fajta Angol analfabéta béna PS3-as kezdő is megértse? Tudom elég bénának tűnhetek de ez van. Előre is köszönöm! Itt a szöveg egyébként:

hello there again
Shadow of the Colossus
works fine from internal
or you you can cache it from multiman
just choose the herms payload and restart your ps3
run multiman and launch the game

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 13:23

TON!

Ha megtennéd hogy pontosan leírod a megoldást, azt én is megköszönném, mert én is csak google fordítóval dolgozok, így meg kissé zavaros, több mindent is emlegetnek, amiből jó pár gyanús, mivel azóta már sokat változtak a CFW-ék.

Előre is kösz!

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **!

Milyen típusú CFW van a gépeden? Típusú, nem verziójú, az vili.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-11 - 13:40
19sp_Permalink sp_Print
0

palyagabi mondta
TON!

Ha megtennéd hogy pontosan leírod a megoldást, azt én is megköszönném, mert én is csak google fordítóval dolgozok, így meg kissé zavaros, több mindent is emlegetnek, amiből jó pár gyanús, mivel azóta már sokat változtak a CFW-ék.

Előre is kösz!

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **!

Milyen típusú CFW van a gépeden? Típusú, nem verziójú, az vili.

Bár nem tiszta ez az egész, a webman Temperature felületén konkrétan ezt láttam:

Firmware: 4.81 CEX Cobra 7.4

Remélem, hogy mond ez valamit.

Felhasználó
palyagabi
Sonic Rang
Tag
2017-02-11 - 13:47

Azt sajnos nem jelzi hogy pontosan melyik, csak az derül ki belőle, hogy nem Rebug. Legalábbis számomra csak ez jön le.

Amikor bekapcsolod a gépet, nem írja a bejelentkező logón?

Köszönetet mondott palyagabi -nak a segítségért::

Rolee82
Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Ákos
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1727
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:229
Legújabb felhasználók:
Laci, Balogh József, Bence, Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby
Adminisztrátorok:TON: 863