A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
Playstation 4 RCG teszt
Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2018-05-20 - 20:50
Tagság kezdete: 2014-02-08
Köszönet pontjaid: 32742
Fórum hozzászólások:863
sp_UserOnlineSmall Online

Playstation 4 konzol RCG vélemény

Gyors összegzéssel indítanék folytatva a hírben megkezdett bevezetőt. Az alábbi vélemény alapos tesztelés eredménye.

Kezdésnek összegezném a konzol előnyeit és hátrányait.

Ps4 Pozitívumok:

- Végre tudok konzolozni úgy hogy az asszonyt nem zavarom. Fülhallgató a kontrollerbe és már lehet is hang nélkül játszani és nem kell több méteres zsinórt eszközölnöm. Nem is értem ez miért nem volt az Xbox360 és Ps3 esetében. (vagy volt csak én vagyok balfasz?)

- A videómegosztás és live stream funkciók óriásiak. Szinte egy gombnyomással felvehetem a játékom, feltölthetem a youtubera, stb. Zseniálisan egyszerű

- A konzol nagyon halk és kicsit sem melegszik még kis szobában, 40 fokban sem.

Ps4 Hátrányok:

- Amit eddig is mondtam, hogy valami hihetetlenül gyenge a játékfelhozatal. Egy Ps1, Ps2, Ps3, Xbox360-hoz viszonyítva egyenesen röhejesen kevés olyan játék van, ami eléri a jó szintet. Az utóbbi napokban végignéztem az összes Ps4-es játékot, hogy mit lenne még érdemes megvennem és kapaszkodjatok meg, de az eddig megvásárolt 7 db játékon kívül még 5 db olyan van, ami méltó lenne a végigjátszásra. Azaz összesen 12 db játék egy több éves konzolra... Így CFW és törés nem igazán szükséges hozzá, mert értelmetlen lenne. Alig van kiemelkedő játék és egy fél éves game megvásárolható 3-4 ezer ft-ért, ami 2 pizza ára. Szóval szükségtelennek érezném a törést.

- A grafika terén egyenesen minimális a fejlődés. Ha egymás mellé teszek egy Dark Souls 2 PS3 és egy Dark Souls 3 PS4-es játékot, akkor nyilván van különbség (csúnya lenne ha nem lenne) de annyira elenyésző, hogy a grafika miatt senkinek nem érdemes váltani Xbox360 és Ps3-ról. Az Uncharted 3 és 4 között pedig még ennyi különbség sincs.

- A kontroller egy idő után nagyon tudja törni az ember kezét, (ez nem volt így a Ps3 esetében) de ez lehet csak nekem van így.

- Ez a 4K és főleg a 30 FPS szemben a 60 FPS-el egy ÓRIÁSI parasztvakítás. A vásárlók félrevezetése marketinggel.

Összegzés: Ha valaki megkérdezi tőlem, hogy amennyiben nincs konzolja, akkor milyet vegyen, akkor kapásból az Xbox360 és Ps3-at (főleg utóbbit) fogom neki javasolni, mert kap vele együtt több száz játékot (+emulátorokkal több tízezer) amik grafikában csak minimálisan maradnak el a Ps4-től. Kinek ajánlom mégis a Ps4-et? Kizárólag azoknak, akiknek a multi a lényeg a legújabb játékokkal, illetve, akik nem a legjobb, hanem a legújabb játékokkal szeretnek nyomulni és talán ezen kívül második konzolnak azoknak, akiknek belefér havi 10 ezer ft játékokra. (két játéknál többet úgy sem tud senki kijátszani / hónap)

Playstation 4 vagy Playstation 4 PRO?

Aki a fentiek ellenére még is úgy dönt, hogy vásárolna egy Ps4-et, akkor nekik mondom el, hogy mielőtt megvettem a Ps4-em, azelőtt az egyik ismerősnél (konzol boltja van) mindkét típust teszteltem jó pár játéknál.

Kezdjük a PS4 Pro Boost módjával, ami ugye azt szolgálja, hogy a régebbi játékok FPS-ét tornázza fel 60-ra. Itt a tisztánlátás végett mondom el, hogy olyan nincs, hogy egy játék sima Ps4-en csak 30 FPS-t tud és Pro-n majd 60 FPS lesz. Olyan van, hogy egy játék sima PS4-en 30-60 FPS közötti értéket produkál, amit a PS4 Pro fixen tart 60 FPS-en. Ezt "locked framerate"-nek hívják és erre képes a boost mod és mellette még két funkciója van: a textúrák gyorsabban töltődnek be (pl Wolfenstein játékok, Battlefield 4) illetve pár apróbb grafikai javulás mint a kép szétesésének javítása. (Batman Arkham Knight, Bioshock játékok) Végezetül szeretném megemlíteni, hogy a boost mód bekapcsolásánál lehetnek esetleges grafikai hibák, fagyások, de ezek annyira elenyészőek (0,5%) hogy én soha nem találkoztam ilyennel.

Folytassuk a SuperSampling móddal, amit az 5.5-ös frissítés hozott el a Pro konzolokra és sima FULL HD tévén próbálja a 4K tévéken elérhető grafikai megjelenítést lebutítva elérni. Itt már picit nagyobb különbség is észrevehető, mert olyan dolgokat tapasztalhatunk, hogy magasabb felbontási textúrák, (Fallout4, Tekken7) ellentétbe a boost móddal FPS növelés (Final Fantasy 15, God of War) szebb képminőség (Horizon) gyorsabb töltés. (Sniper Elite 4)

Összegzés: aki Ps4-et vesz az pakolja hozzá azt a plusz 10 ezret és PRO-t vegyen még sima HD tévéhez is (nekem is ez van) mert vannak bizonyos játékok (főleg az utóbbi fél évben és a mostanában megjelenő címek) amik bizony erősen kihasználják a supersampling módot.

Köszönetet mondott TON -nak a segítségért::

Predátor

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
fapapucs
Marió Rang
Tag
2018-05-20 - 22:10
Tagság kezdete: 2017-12-04
Köszönet pontjaid: 1
Fórum hozzászólások:1
sp_UserOfflineSmall Offline

Hát igen, PS3 játékgyűjteményem végigjátszása kb. előreláthatólag nálam is kitart még életem végén is túl :).

Felhasználó
Csubi1980
Master Chief Rang
Tag
2018-05-22 - 11:40
Tagság kezdete: 2015-01-14
Köszönet pontjaid: 6932
Fórum hozzászólások:241
sp_UserOfflineSmall Offline

Én annyit hozzáfűznék, hogy  Ps4 esetén a God of War (2018) és a Bloodborne játékok durván alázzák grafikailag mind a Ps3-at, mind az Xbox360-at! Nekem még 1 hónapja van Ps4-em, a God Of War szinte maxra végigjátszva, Bloodborne most lesz befejezve, Beyond Two Souls volt még, de az van Ps3-ra is és nem egy grafikai csoda. No, de visszatérve a két játékra, azért azt állítani, hogy Ps3,Xbox360 között alig van grafikailag különbség botorság lenne, csak ennél a két játéknál hatalmas különbség van! De teljesen egyet értek abban TON-nal, hogy a játékfelhozatal elég gyengus, nekem is 15 címem van, ami érdekel. Bár a kis indi címek között is akadnak gyöngyszemek, úgyhogy lehet meglesz a 20-30 cím is. Pl Hellblade egy indi cím, mégis hatalmas játék.

Én azt mondom csak a God of War miatt megérte Ps4-et venni, 30+ éves pályafutásom alatt nagyon kevés ilyen kaliberű játékkal találkoztam, látszik, hogy szeretetből csinálták a játékot! Természetesen a Ps3 továbbra is megvan, nem is hiszem, hogy valaha eladom, de most tuti nyugdíjazva lesz 1-2 évig, mert Ps4-re is kevés cím van, de azok mind fantasztikus játékok, amik akárhogy számolom 2 évembe kerül kipörgetni. Itt az én listám:

God Of War (2018) csak ezért megéri Ps4-et venni

Bloodborne

Uncharted 4

Uncharted Lost Legacy

Nier

Nioh Goty

Dark Souls III Goty

Final Fantasy XV kizárólag a Royal Edition

World Of Final Fantasy

Final Fantasy XII HD

Ni No Kuni II

Ys VII

Disgaea 5

Horizon Zero Dawn (másik epikus cím)

Witcher III Goty

Hellbalde

Yakuza

Batman Arkham Knight

Fallout 4 Goty

Ac Origins, de csak ha majd lesz belőle Goty

Rime

Titanfall 2 (tudjátok én utálom az Fps-eket, de ennek valami szuper története van és a multija se kutya)

Wolfstein II és Wolfstein New Colossus (szintén fps, de kitűnő sztorival)

Azért van pár ütős cím ami még érkezik: Days Gone, Final Fantasy VII, Dragon Quest XI, The Last of Us Part II, a Spider-Man, Ghost of Tsushima, Death Stranding. Persze kérdés, hogy ezek jó játékok lesznek-e, szerintem igen...

A kontroller ezerrel jobb, mint a Ps3 esetén, nekem kényelmesebb, nem töri egyáltalán a kezem. Szuper, hogy fülest lehet belerakni, hogy van saját hangszórója, illetve bizonyos feltételek mellett a Share gombbal átadhatjuk kipróbálásra, egy havernak a játékokat.

Ami még előny Ps4 esetén, aki szereti a MMORPG-t, azért jött itt egy TERA online, az FFXIV a legjobb konzol MMO jelenleg, és van egy durva pletyu, de szerintem ez kamu, hogy az idei E3 nyári konferencián jön a WoW Ps4-re!!! Én azt mondom egy Ps4 simán elfér egy retro konzol mellett 🙂

Ps4-esetén idáig nekem a legnagyobb csalódás a menü. Kb. egy vicc, hogy egy ilyen vas alatt  szaggat a Ps menüje, a játékok előzetes videói is gyenge minőségűek, és gyakran megakadnak, de ezzel együtt lehet élni.

Én TON-nal általában egy húron pendülök, de nekem más most a tanácsom, igenis tessék Ps4-et venni, mert igaz kevés ütős cím van rá, de az a kevés hatalmas élményt nyújt. Mellesleg szerintem az a 10-15 játék azért 2 év szórakozást garantál, és még jön azért bőven tartalom rá, lesz itt még állejtegetés! (Pl Days Gone esetén) Vagy kérjetek kölcsön egyet, de a God of War ki ne hagyja senki!!!

Ui: azért megjegyzem, ha valakinek van egy combosabb Pc-je, akkor a fenti lista máris szűkebb. 

Köszönetet mondott Csubi1980 -nak a segítségért::

Predátor
Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:TON
5
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1715
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:227
Legújabb felhasználók:
Ferike1980, Lord Humungus, Fiu, Krys, Sipos Imre, Kadrcsi89, Green Arrow, blansirozott szuvidalt textura, gettos, Bela
Adminisztrátorok:TON: 863