A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
Oldallal kapcsolatos javaslatok és válaszok
Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2018-06-02 - 17:45
Tagság kezdete: 2014-02-08
Köszönet pontjaid: 32742
Fórum hozzászólások:863
sp_UserOfflineSmall Offline

Sziasztok!

Módosítottam az első hozzászólásom és próbáltam mindenki felvetésére válaszolni. Kérlek olvassátok el és ha még van ötlet, vagy javaslat, akkor örömmel várom.

Amennyiben valakinek a felvetésére nem válaszoltam, és nem a pontrendszer eltörlésére vonatkozott, akkor jelezze itt.

Mi legyen a továbbiakban?

Azért az látható, hogy sok olyan javaslat és ötlet volt, ami megvalósítható reálisan is, csak további kidolgozást igényel. Még várjuk picit, hát ha vannak még ötletek és mondjuk 1 hét múlva egy másik cikkben csak azokat a javaslatokat fogjuk KÖZÖSEN kidolgozni, amelyek megvalósíthatóak. Mindegyikhez szavazást is kiírok majd, hogy egyértelműen eldönthető legyen hogy A vagy B legyen adott ötletnél.

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2018-06-02 - 18:06
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125

A kiszivárogtatás témához szólnék hozzá. Véleményem szerint mindenképpen valami olyan jutalmazás kellene, ami kiszámíthatóság terén minden tag számára nyilvánvalóan észlelhető lenne. Ez a közös pont csökkenés bevezetése (amennyiben nincs szivárogtatás X időn belül) alapjában véve egy jó dolog, de a tagok számára nem annyira lekövethető, hogy mégis mennyire is járnak ezzel jól, mert valjuk be ez a közös pont csökkentés mindig csak új munkák kiadásánál jönne és azért erősen relatív dolog vagyis nincs az illető előtt pontosan, hogy ezzel mennyire járt jól vagy sem.

Amire én gondolok az pontosabban egy olyan dolog, hogy a tagok x időn belül bizonyos mennyiségű retro pontot kapnának egységesen, amennyiben nem történik szivárogtatás. Ha persze ez nem oldható meg automatikusan a rendszerben, akkor pl. lenne erre egy megfelelő ikon, mikor letelt az x idő akkor rákattintva az ikonra a tagok hozzáférnének ehhez a pontmennyiséghez. (Persze nyilván nem tudom, hogy ez technikailag hogyan valósítható meg). 

Csak mondjuk 1 példa: 2 hónapon belül nincs szivárogtatás, akkor az minden tag számára automatikusan + 1500 Retro pont (amit ugye mindenki saját belátása szerint költhet el). 

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2018-06-02 - 20:01

Rolee82 mondta
A kiszivárogtatás témához szólnék hozzá. Véleményem szerint mindenképpen valami olyan jutalmazás kellene, ami kiszámíthatóság terén minden tag számára nyilvánvalóan észlelhető lenne. Ez a közös pont csökkenés bevezetése (amennyiben nincs szivárogtatás X időn belül) alapjában véve egy jó dolog, de a tagok számára nem annyira lekövethető, hogy mégis mennyire is járnak ezzel jól, mert valjuk be ez a közös pont csökkentés mindig csak új munkák kiadásánál jönne és azért erősen relatív dolog vagyis nincs az illető előtt pontosan, hogy ezzel mennyire járt jól vagy sem.

Amire én gondolok az pontosabban egy olyan dolog, hogy a tagok x időn belül bizonyos mennyiségű retro pontot kapnának egységesen, amennyiben nem történik szivárogtatás. Ha persze ez nem oldható meg automatikusan a rendszerben, akkor pl. lenne erre egy megfelelő ikon, mikor letelt az x idő akkor rákattintva az ikonra a tagok hozzáférnének ehhez a pontmennyiséghez. (Persze nyilván nem tudom, hogy ez technikailag hogyan valósítható meg). 

Csak mondjuk 1 példa: 2 hónapon belül nincs szivárogtatás, akkor az minden tag számára automatikusan + 1500 Retro pont (amit ugye mindenki saját belátása szerint költhet el). 

Mondjuk nekem ezzel picit elvi problémáim is vannak. Ez kb olyan mint amikor egy kutyát jutalmaz a gazdája, hogy nem szart a szoba közepére, amit alapból tilos. Vagy amikor egy gyilkost azért jutalmazna az állam havi 100 ezer ft-al, mert az adott hónapban nem ölt meg senkit.

Szerintem amit nem szabad vagy tilos, annak betartását nem biztos, hogy direkt módon jutalmazni kellene. Az extra dolgokat kell. Az x idő múlva történő közös pont csökkentése még belefér az elvi gondolkodásomba.

Másrészről az utóbbi 4 évet figyelembe véve mindig olyanok szivárogtattak munkákat, akiket nem érdekelt a közösség vagy az oldal, hanem egyértelmű volt a cél: az RCG bedöntése. Ha valaki szivárogtatni akarna, az nem azért nem fog, mert ha 3 hónapig nem teszi meg, akkor kap érte pluszban 5 ezer retró pontot 🙂

A mostani kis seggdugasz szivárogtatónak is csak egy célja volt: bedönteni az RCG oldalt és megszüntetni. (nem lepődnék meg ha más oldal adminja lenne álnéven) Abszolút hidegen hagyta, hogy ezzel mennyit árt a közösségnek, hogy növelni fogom a közös pontot, illetve hogy azt kockáztatja, hogy nem készítünk több magyarítást, portolást. Letojta mindezt. Csak a rombolás volt a célja. Ennek elmaradását pedig nem jutalmazhatom a jövőben, mert alap kellene, hogy legyen. Azok a felhasználók akik aktívak és tagjaink már évek óta, ők nem szivárogtatnak. Meg sem fordul a fejükben, mert elfogadták a rendszert. 

Én így látom. De lehet tévedek 🙂

sp_AnswersTopicAnswer
Válaszok

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2018-06-02 - 22:24
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125

Ez igaz amit írsz, de ha beleteszed a büntetés részét is amennyiben szivárogtatás van, abban az esetben pl. Meg lehet vonni ezt a plusz pontot jó időre, ráadásul akkor akár még a közös kigyűjtési pont is növekedhetne. Ebben az esetben már más az összkép.

Na de le is írtad a korrekt választ, mert akinek az a  célja, hogy szivárogtasson az úgy sem fogja magát visszafogni. A regisztrációhoz valami cseles pszichológiai teszt kellene ami alapján ki lehetne szűrni, hogy ki milyen ember, de valljuk be ez egy kicsit meredek dolog lenne.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2018-06-03 - 11:23

Semmi vita, popcorn baromság. Csak ötletek és javaslatok továbbra is. Aki nem javasol, azoknak pedig az első hozzászólásomban ott a válaszom. Nem akarom magam újra és újra ismételgetni, hogy mi miért történt, történik és mi miért van, illetve lesz. Köszönöm. (ez nem neked szólt Rolee82)

@RicoKwothe amint visszaértem a Városligetből, mehet ki a magyarítás.

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
7
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kisgomboc1: 88
kolo18: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1715
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:227
Legújabb felhasználók:
Ferike1980, Lord Humungus, Fiu, Krys, Sipos Imre, Kadrcsi89, Green Arrow, blansirozott szuvidalt textura, gettos, Bela
Adminisztrátorok:TON: 863