A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
FIFA 18 vagy PES 2018 , focis kibeszélő show !
Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-09-29 - 21:26
Tagság kezdete: 2014-07-15
Köszönet pontjaid: 21992
Fórum hozzászólások:610
sp_UserOfflineSmall Offline

Hali Retrósok !

Kreáltam egy csevegős részleget és szeretném, ha minél többen csatlakoznának hozzá. Biztosan sokan szeretik a focis játékokat a konzolokon. 

Kivi vagyok, ki melyiket szereti és miért, mit szól az idei verzióról stb.

Egyáltalán van e itt olyan retrótag, aki rajtam kivül sokat szokott fifázni v pesezni?

(hpeti2-t tudom hogy pes rajongó:) 

Mivel én még se a fifával és se a PES-el nem játszottam (idei rész) , a véleményemet később fogom részletesen írni. Az viszont az előzetesekből, youtube stb. kijelenthető, hogy a fejlesztők évről évre már csak a next gen-re fejlesztenek, tehát aki nagy sport fan , annak váltani kell !! (kb 2-éve )

Fel fel fórumosok és mehet a vita csata !Laugh

Köszönetet mondott Sandokán -nak a segítségért::

Robert82
Felhasználó
goku456
Marió Rang
Tag
2017-11-16 - 17:03
Tagság kezdete: 2017-09-02
Köszönet pontjaid: 11
Fórum hozzászólások:2

Szia én még nem próbáltam őket de szerintem fifa jobb mint a pes 😀

Szerintem a legjobb a fifa 08 és 15 

Felhasználó
magnakum
Sonic Rang
Tag
2017-11-16 - 20:48
Tagság kezdete: 2016-01-24
Köszönet pontjaid: 2371
Fórum hozzászólások:87

Hali!!  Ha kell választani akkor a fifa......Miért?   Mert élethűbb...Mert izgalmasabb...És egészen 15-ig magyar....Én jelen pillanatban is a 15-el játszom,és képes elvenni egy egész napom ha nem figyelek oda.....:D

Csak a játék maga taníthat meg a játékszabályokra.

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-11-17 - 11:28

magnakum mondta
Hali!!  Ha kell választani akkor a fifa......Miért?   Mert élethűbb...Mert izgalmasabb...És egészen 15-ig magyar....Én jelen pillanatban is a 15-el játszom,és képes elvenni egy egész napom ha nem figyelek oda.....:D

Igen a magyar kommentátor miatt a 15-s, de ha karriert játszik az ember akkor már az edzés miatt, a FIFA 17-t vagy itt a 18-s .  = én szeretem a skill edzéseket még ha sokan unalmasnak tartják.

A magyarítással elég sok helyen elcsúszik a szöveg, és mivel a csapatok változnak, így ott Team:name feliratok jelennek meg. 

Kéne rá program és normálisan megcsinálni, talán még igény is lenne, igaz sport játék tudom. 

Próbáltam a közvetítést átrakni a Fifa15 ből a 18-ba , a szerkezete eltér sajna, ide is kéne valami program.

PES 2018 - Nagyon szuper kis játék csak oda mindenképpen kell patch-ot, mod-ot használni, nélküle fakó a játék. Azonban ára is van ennek, belassul a játék , frame esések főleg ismétléseknél.  Hiába pörög, ritmusos ha nem realisztikus. És nem fejlesztették évek óta. Kapusok nagy nullák, 10ember a 16-s on belül , persze hogy a gól megpattanó védőből esik, vagy kipattanóból rálövés, stb. Csodaszép átlövések tömkelege. Látványos csak szerintem gyerekeknek való. 6évestől húzok egy határt 14-ig , vagy aki a jégkorong eredmények fanja simán a PES 2018-t válassza. 

Ami tetszik a Pesben és jobb azok az ütközések , berezeg ebben biztosan veri a fifát. A grafika ki van egyenlítve a modderek által.

A fifában sokkal jobb a szabadrúgások, szögletek, bedobás a 11-st viszont elszarták , de a 17-s hez képest próbálnak finomítani rajta.

Egy gondolat, a TOP 10 s játékom közt van a FIFA 18, ha a magyarítás 15-ről átkonvertálás megoldható lenne még az 5-ben is lehetne.

És miért?  Mert nincs vége, a meccsek változatosak , és van benne kihívás, persze Legendary fokozat vagy World Class-on. Pl. egy Stevenage-el angol legalja a játékban Premier Leaguét nyerni, vagy Bl-t.

Felhasználó
csabeszkka
Sonic Rang
Tag
2018-02-05 - 19:08
Tagság kezdete: 2017-12-10
Köszönet pontjaid: 111
Fórum hozzászólások:13

Xboxon nem is kérdés, hogy fifa, a pes nekem nem elég realisztikus, de viszont pc-n inkább pes, a moddolást és patchelést sokkal könnyebb megoldani mint boxon.

A PES kidogozottságban jobb pl.: a játékosok arca, a mezek, a cipők, a labdák, mind mind szebb a pes-ben, de hiába, ha a játékélményben felülmúlja az EA csodajátéka.

Felhasználó
hpeti2
Sonic Rang
Tag
2018-02-06 - 16:58
Tagság kezdete: 2014-08-25
Köszönet pontjaid: 1942
Fórum hozzászólások:59

Hogyan lenne már realisztikus a fifa? Nézd meg a kontroller beállításait. Alapból mindenre rá van téve a gépi rásegítés, de mindenre. Passz iránya/ereje, becsúszás, szerelés, lövés és meg vagy 10 másik dolog. Sokszor ész nélkül rohangálnak a játékosok. Az összes fifában lehet középkezdésből ráfutással gólt rúgni, mert minden scriptelve van.

A PES is tele van hibákkal, de azt írni, hogy a fifa realisztikusabb szerintem nagyon távol áll a valóságtól.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2018-02-07 - 08:31
Tagság kezdete: 2016-11-28
Köszönet pontjaid: 1151
Fórum hozzászólások:88

A PES 2018-at Xbox360-on patch-eltem Horizonnal, így a licensz problémák java részt orvosolva lettek. Létezik ilyen licensz probléma megoldás PS3-ra is?

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-07 - 20:09

hpeti2 mondta
Hogyan lenne már realisztikus a fifa? Nézd meg a kontroller beállításait. Alapból mindenre rá van téve a gépi rásegítés, de mindenre. Passz iránya/ereje, becsúszás, szerelés, lövés és meg vagy 10 másik dolog. Sokszor ész nélkül rohangálnak a játékosok. Az összes fifában lehet középkezdésből ráfutással gólt rúgni, mert minden scriptelve van.

A PES is tele van hibákkal, de azt írni, hogy a fifa realisztikusabb szerintem nagyon távol áll a valóságtól.

Igen a fifa a realisztikusabb és a szimulátorabb. És nem beszélve a PES egy rakás vicc. Az xbox360-ra írtam mert a PS4 v One más kategória.

Kontroller FIFA: -- passz rásegítés ide vagy oda ha igen is meglövöd akkor elpattan a játékostól a labda, ha meg szinte guritod akkor csak vánszorog.  Nézd meg a 2 játék becsúszásait A PES ben mindig métereket csúsznak és ha nem a labda akkor a baba, FIFA-nál van mellé csúszás és nem rúgja fel az embert.

Ott a taktikális védekezés ami megint a fifa  javára billen , de van pl lökés, blokkolás stb. Igen lehet középkezdésből gólt rugni, de nem legendás fokozaton, viszont a PES nél super sztáron is előfordul. 

PES: Sajnos vicces dolog, hogy akkor jobb eredményt lehet elérni ha kvázi semmit nem csinálok , nem cselezek, nem futok, passzolok. Hogy is van ez???

Régi pesekben legyen 2008-2011 ha levedtem a kezemről a controllert már rég a csatár elvedte a labdát, ma meg rá se mennek , 1 gólt rugsz és ennyi.

Akkor vagy jó ha önzőzöl.  Na és a szép hosszú levegős passzai az se semmi. 

A PES gyerekes lett sajna ez van, gól parádéval, ami zöme megpattanó.

Csubi hidd el FIFA a realisztikusabb, ott a szabadrúgás, szöglet variációk !!!

Végszó:

M2 játék pénzlehúzás ki se kellett volna adni, vissza felé fejlődtek. 

Szerkeztve:

--- legerősebb fokozaton játszok , és az ember váltás kézi, passz asszem semi autó....

Tanulni is csak így lehet és általában 2-3 csillagos csapattal

Felhasználó
csabeszkka
Sonic Rang
Tag
2018-02-11 - 19:04

Srácok egy kis segítség kellene, FIFA 18-ban miután a főmenüben (nem manager módban!) átigazoltam egy játékost az egyik csapatból a másikba, a mezszámot hogy tudom megváltoztatni? nem találom sehol. köszi előre is. (Xbox 360, FIFA 18)Laugh

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-13 - 21:28

Van ilyen hogy SQUAD és keress egy KIT NUMBERS (van egy mez 10-s számmal)

rb-vel tudsz mozogni és a második ikon

ez követően meg a manuális nyilakkal 

A-val elfogadod.

De a nagy bejelentés , ha szeretnétek le lesz magyarítva normálisan a FIFA18, ez nem a régi fifa15 hun,  nagy nehezen tudom szerkeszteni az angol txt-.t

Irjatok köszönömöt a hírhez vagy jelezzétek, ha 10 nél több fórumos igényli akkor megcsinálom.

Soma72, magnakum, kolo18, csabeszkka, Freddy
Felhasználó
magnakum
Sonic Rang
Tag
2018-02-14 - 07:21

Sandokán: Köszi a lehetőséget,remélem többen leszünk mint tiz.....

Felhasználó
csabeszkka
Sonic Rang
Tag
2018-02-14 - 15:19

Sandokán mondta
Van ilyen hogy SQUAD és keress egy KIT NUMBERS (van egy mez 10-s számmal)

rb-vel tudsz mozogni és a második ikon

ez követően meg a manuális nyilakkal 

A-val elfogadod.

De a nagy bejelentés , ha szeretnétek le lesz magyarítva normálisan a FIFA18, ez nem a régi fifa15 hun,  nagy nehezen tudom szerkeszteni az angol txt-.t

Irjatok köszönömöt a hírhez vagy jelezzétek, ha 10 nél több fórumos igényli akkor megcsinálom.

Ez nem a manager módban van így? A főmenüben nem találok semmi ilyet 🙁

Esetleg egy képet tudnál küldeni róla, hogy hol van az amire gondolsz?

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-18 - 15:14

csabeszkka mondta

Ez nem a manager módban van így? A főmenüben nem találok semmi ilyet 🙁

Esetleg egy képet tudnál küldeni róla, hogy hol van az amire gondolsz?

De igen ott van ! Nem lehet mez számot cserélni, az átigazolt játékos új mez számot kap mivel már volt olyan számú játékos.

Zárójelesen viszont meg lehet oldani, de akkor már a játék adatbázisába kelll belenyúlni.

2. A csapatok átigazolása frissíthető téli átigazolások stb. (offline , horizont segítségével) esetleg  adatbázis szerkesztés.

3. Mivel sikerült kinyerni és módosítani a nyelvi dat filét, így az angol , német, olasz stb. filék mellé be lehet tenni a magyart ---  fullra magyarítható ezáltal, pusztán 40.000 sor kb. dolgozom rajta csak türelem 🙂

4. FIFA 18 magyar bajnokság stb. 

Ez sem lehetetlen küldetés csak úgy mint a PES 18 nál , itt viszont nehezebb a filék hozzáférése miatt. Még írok majd róla később.

magnakum
Felhasználó
magnakum
Sonic Rang
Tag
2018-02-18 - 21:00

Sandokán:  Akkor lesz valami a Fifából?   Nem hiszem hogy csak én örülnék neki....

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-19 - 00:09

magnakum mondta
Sandokán:  Akkor lesz valami a Fifából?   Nem hiszem hogy csak én örülnék neki....

Valszeg lesz FIFA18 HUN, de elég melós be kell látnom. Kb 10 embert érdekli itt, ez picit keveslem. Nekik viszont ha kész lesz elküldöm privátba.

Túl sok retropontot érne mert nem kis meló szerintem. Tonnal se egyeztettem, hogy mit hogyan, picit képlékeny a dolog.

A fifa18 magyar bajnoki stb. viszont nem  lesz  ez sajna nem PES, ami konzolra portolható.

magnakum
Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-20 - 11:44

Csabeszkka !

csabeszkka mondta
Srácok egy kis segítség kellene, FIFA 18-ban miután a főmenüben (nem manager módban!) átigazoltam egy játékost az egyik csapatból a másikba, a mezszámot hogy tudom megváltoztatni? nem találom sehol. köszi előre is. (Xbox 360, FIFA 18)Laugh

A megoldás: (gondolom angol nyelven játszol, de érthető lesz igy is)

SZEMÉLYRE SZABÁS (4.ikon) , a 3. az ONLINE

RB-vel mozogj  ha ez meg van  

lesz 6db csempe, egy sorban kettő van és nekünk az kell a JÁTÉKOS ALKOTÁS

nyilakkal mozogj  ,,  majd Modifi player (RS-lépj egyet balra) A gomb ......

Player INFO  (JÁTÉKOS INFO) ------- menuben vagy most

innen meg alakithatod  a KITNUMBER, POSITION, POST, ami vastaggal van irva, pl Liverpool nál Milner játékost.

Jó szórakozást !!! 🙂

Felhasználó
csabeszkka
Sonic Rang
Tag
2018-02-23 - 10:47

Köszönöm szépen a segítséget Sandokán!Laugh

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2018-02-23 - 22:52

Dortmund: Egy őrült srác vagyok – Aubameyang elbúcsúzott !!!! 

Ilyen élményekben lesz részese, aki letölti a legújabb átigazolásokat a FIFA18 xbox360 verziójához. Biztosan sokakat érdekel engem igen a link meg itt 🙂

http://www.mediafire.com/file/gourpeyn5rx19e7/Squad+Update+01-02+FEV+2018+GAMBIT+2K.rar

Jah és kell hozzá  a TU3-s hozzá amit a régebbi átigazolásoknál használtatok.

Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1715
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:227
Legújabb felhasználók:
Ferike1980, Lord Humungus, Fiu, Krys, Sipos Imre, Kadrcsi89, Green Arrow, blansirozott szuvidalt textura, gettos, Bela
Adminisztrátorok:TON: 863