A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
Nintendo64 emulátor Xbox360-ra
Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-24 - 22:55
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125
sp_UserOfflineSmall Offline

Nem tudom, hogy másnál is ez a helyzet, de nálam ez a Mupen64 nevezetű emulátor el sem indul. Az Aurora Kiírja, hogy 100%-osan betöltötte, de az emulátor mégsem indul el. Próbáltam külső és belső vinyón egyaránt.

Felhasználó
Metal
Sonic Rang
Tag
2017-10-25 - 14:51
Tagság kezdete: 2014-05-16
Köszönet pontjaid: 412
Fórum hozzászólások:34

Azzal az emulátorral csak a szopás van,vagy elindul vagy nem,de ha esetleg elindul akkor is random fagyogat.Az androidos emu viszont must have. tökéletesen játszható rajta rengeteg game,frissítést havonta adnak ki hozzá,nem úgy mint a xelles emu, 3 éve nem volt frissítve.

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-10-25 - 17:29
Tagság kezdete: 2014-02-08
Köszönet pontjaid: 32742
Fórum hozzászólások:863

Rolee82 mondta
Nem tudom, hogy másnál is ez a helyzet, de nálam ez a Mupen64 nevezetű emulátor el sem indul. Az Aurora Kiírja, hogy 100%-osan betöltötte, de az emulátor mégsem indul el. Próbáltam külső és belső vinyón egyaránt.

Mert az nem aurorás, xex alapú, hanem Xell. Másold fel egy pendrivera a mappát és a fájlokat, hogy az elf fájl legyen a rootban, a reject gombbal indítsd el a boxot úgy hogy a pendrive a gépben van.  Voila.

Én nem nagyon használtam, de egy haverom sok játékot végigvitt rajta (a Dreamcast emulátorral ellentétben egész tűrhető a kompatibilitás) és szerinte jó az emu, még ha az elindítása körülményes is.

Köszönetet mondott TON -nak a segítségért::

Rolee82

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-25 - 22:52

Szóval ha jól értem a Xenon.elf fájlnak minden mappán kívül kell lennie, simán a pendrive gyökerében?

Amúgy engem csak és kizárólag a Mario Kart 64 érdekel. Sajnos nekem kimaradt anno  a Nintendo64-es korszak, úgyhogy nem nagyon érdekel rá semmi más, de a Mario Kart nagyon adja. Még talán a Yoshis Story érdekelne de azt eddig nem tudták még sehogy sem megoldani, hogy menjen normálisan.

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-10-26 - 07:15

Rolee82 mondta
Szóval ha jól értem a Xenon.elf fájlnak minden mappán kívül kell lennie, simán a pendrive gyökerében?

Amúgy engem csak és kizárólag a Mario Kart 64 érdekel. Sajnos nekem kimaradt anno  a Nintendo64-es korszak, úgyhogy nem nagyon érdekel rá semmi más, de a Mario Kart nagyon adja. Még talán a Yoshis Story érdekelne de azt eddig nem tudták még sehogy sem megoldani, hogy menjen normálisan.

Ahogy az emulátor packban van úgy kell felmásolni a pendrivere, azaz a xenon.elf lesz a gyökérben.

Amúgy szerencséd van ,mert az emu fejlesztése alatt a Mario Kart és a Super Mario 64 volt a fő teszt alany így pont ezek futnak a legjobban.

Rolee82

"Egy ősi, dakota közmondás szerint kétféle konzolos létezik. Van aki a legújabb játékokkal játszik és van aki a legjobbakkal." Én az utóbbihoz tartozom.

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-10-28 - 13:28
Tagság kezdete: 2014-07-15
Köszönet pontjaid: 21992
Fórum hozzászólások:610

Sziasztok !!

Rolee82 olvastam a Mario Kart 64, és a Mario 64 HUN.

Felraktam ingyenes re a két játékot meg a xenon.elf et , töltsd le a csomagolt filét és  flottul fognak menni a játékok.

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

A gyökérbe rakd ami  be van csomagolva , lehet sima pendrive vagy külső HDD.

A boxod úgy kapcsold be, hogy megnyomod a tálca/lemez kivevő gombot, ilyenkor a xell fog elindulni a gépeden.

Akkor lesz betöltve az emu, amikor piros-sárgas szin árnyalta képet látsz. Ekkor rámész a -GAMES könyvtárba ahol lesz a 2db Mariós játék, katt , majd tölt, megy egy zöld sáv .

Hang szerintem jó lesz, ha piszkálsz a beállitásokon , hang akadás lesz.

Köszönetet mondott Sandokán -nak a segítségért::

Rolee82
Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-28 - 16:12

Köszönöm szépen! Majd ki fogom próbálni ezt is.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-28 - 21:29

Hát kipróbáltam, de annak ellenére, hogy nem állítottam el semmit, sajnos nincs hang a játék alatt. Gondolom, hogy Box függő is a dolog de eddig nálam olyan nintendo 64 emulátorok fordultak meg, hogy vagy el sem indult vagy ha ment is a játék de nem volt alatta hang.

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-10-28 - 22:26

Rolee82 mondta
 Hát kipróbáltam, de annak ellenére, hogy nem állítottam el semmit, sajnos nincs hang a játék alatt. Gondolom, hogy Box függő is a dolog de eddig nálam olyan nintendo 64 emulátorok fordultak meg, hogy vagy el sem indult vagy ha ment is a játék de nem volt alatta hang.

Egyik Máriónál sincs?? Valszeg a boxod lesz a ludas, tökéletesen ment nálam egy mezei FAT-os gépen. /jasperes

Esetleg a Tv? Full HD tv-n próbáltam.

Milyen a boxod alaplapja?

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-28 - 23:06

A Boxom Fat és Jasper alaplapos úgyszintén. A TV-m maximum 1080i felbontásra képes de nem hiszem, hogy emiatt csinálná. Találtam egy másik emulátort is ami xex alapú de annál is az a gond, hogy nincs hang. Ez van. 

Felhasználó
TON
Adminisztrátor
2017-10-28 - 23:33

Rolee82 mondta
A Boxom Fat és Jasper alaplapos úgyszintén. A TV-m maximum 1080i felbontásra képes de nem hiszem, hogy emiatt csinálná. Találtam egy másik emulátort is ami xex alapú de annál is az a gond, hogy nincs hang. Ez van. 

Ez nem emulátorhoz köthető hiba. Egyik Xell alól futtatott alkalmazás vagy emulátor esetén sem lesz hangod.

Egyes alaplap típusoknál a hangot nem viszi át a HDMI kábel. Gondolom a boxodhoz adtak HD kompozit kábelt is. Azzal tökéletes lesz a hang. Haveromnál is ez volt mint neked és így jó lett.

Nekem speciel HDMI-vel is van hang a N64 és a Dreamcast emulátornál is.

Rolee82, Sandokán

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-10-29 - 00:12

Nekem adtak egy HDMI kábelt meg egy olyan kábelt ami csak max 480p-t tesz lehetővé(nem jut eszembe a rendes neve). Csak a Mario Kart miatt ezt most nem fogom eszközölni, de azért remélem,hogy majd a jövőben több figyelmet fordítanak majd a Nintendo64-es emulátorokra is már csak a Yosi's Story miatt is remélem. PC-én meg nem szeretek ilyenekkel játszani. Viszont az SNES emulátor nagyon jól megy és ez a leglényegesebb. 🙂

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-10-29 - 17:01

Igy most már értem ezt a hang-os dolgot.

Nekem adtak a géphez olyan HD kompozit kábelt, és ezt használom. Biztosan nekem se lenne hangja a játéknak ha sima HDMI-s kábellel menne a boxom.

Sajna nem tudom kipróbálni a hdmi-st mert nem találom ami van otthon.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-11-05 - 14:09

Na azért csak nem bírtam magammal és beüzemeltem a Boxot kompozit kábellel. A N64-es játékoknak immár hangjuk is van. 🙂 Ennek nem csak a Mario Kart volt az oka, hanem a nem éppen hibátlanul működő HDMI elosztóm miatt is volt, de ezt nem részletezem.

Korábban azt hittem, hogy ezzel a kábellal csak max 480p-re képes a Box de ez amiatt volt mikor még friss xbox360 tulajdonos voltam, siettem is és nem figyeltem eléggé  a részletekre(pl. hogy a Dashboardba be kéne állítani a magasabb felbontást stb.).

Amúgy sikerült olyan emulátort beszereznem(az oldalnak a segítségével), amit az Aurora fájlkezelőjével is el lehet indítani, pedig annak is xenon.elf az indító fájlja. Ha valakit érdekel akkor itt a link: ** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Egyébként több mappa is található benne, köztük egy psx emulátor is, de ez ne zavarjon meg senkit. Meg lehet találni a Nintendo64-es emulátor mappáját és az abban lévő xenon.elf fájlt kell elindítani.

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-11-07 - 11:01

Hello Emu rajongók !!!

Rolee82 mondta

Amúgy sikerült olyan emulátort beszereznem(az oldalnak a segítségével), amit az Aurora fájlkezelőjével is el lehet indítani, pedig annak is xenon.elf az indító fájlja. Ha valakit érdekel akkor itt a link: ** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Egyébként több mappa is található benne, köztük egy psx emulátor is, de ez ne zavarjon meg senkit. Meg lehet találni a Nintendo64-es emulátor mappáját és az abban lévő xenon.elf fájlt kell elindítani.

Megnéztem , lehetséges a xenon.elf -t indítani daslaunch alól indítani vagy xell launch segítségével.  Auróra gondolom okosabb ilyen téren. Ide is írom, de megfogom említeni a PSX szekcióban, hogy nálam ezen emulátor  nem működik, kár mert kivi voltam a hangot hogyan viszi , akad e vagy sem.

(PSX Xenon 0.62 s verziója )

De tovább teszteltem az N64 a emulátor, mivel létezik sima XBox classicra.

A szituáció: (bizakodok TON szakértelmében)

Surreal64CE B6.0 ----  erről a programról lenne szó:

Felraktam pendrive-ra, indítottam  default.xbe mivel 1080 p ben volt a beállítás, a képarány skin el volt mozdulva. de tudtam használni. Láttam hogy nem tudja a 720p felbontást, vissza mentem és vissza raktam 480p-re.

Ezután bejött rendesen a Surreal64CE , és voltak a játékoknak boritó képei stb.

Marió kar, Super Marió-val akartam tesztelni, de nem tudtam, hogyan kell beállítani , milyen launchal kellet volna indítani, mert nem jött be a játékok, viszont ezeket láttam, h mennek , tuti én csesztem el.

A problémám a következő:

át akartam állítani a skint, és a DEFAULT-os könyvtárat , felcseréltem a 64 Crew HD-ra, eredménye kinyirta a Nintenod64-s programot .

Ezek után mindig mikor a Default-xex el  indítanám se HD, se 480p-ben ujra indul az FSD-m .

Letöröltem és újra raktam , de a szitu ugyan az, és felraktam egy régebbi Surreal64-t de ugyan az a jelenség.

Sejtésem, hogy a launch.ini -be rakhatot bele vmit. Ha lehet ilyet kérni TON vagy bárki , akkor segíthetne.

Köszönetet mondott Sandokán -nak a segítségért::

goku456
Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
5
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1715
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:227
Legújabb felhasználók:
Ferike1980, Lord Humungus, Fiu, Krys, Sipos Imre, Kadrcsi89, Green Arrow, blansirozott szuvidalt textura, gettos, Bela
Adminisztrátorok:TON: 863