A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
XBoxClassic
Felhasználó
Bert74
Marió Rang
Tag
2016-07-05 - 08:16
Tagság kezdete: 2016-05-17
Köszönet pontjaid: 111
Fórum hozzászólások:9
sp_UserOfflineSmall Offline

Sziasztok.

Először is bocsánat az új témáért, de nem találtam a problémámra sehol választ. Vagy vak voltam, vagy tényleg nem... 🙂

Tehát. RGH XBox-ra feltettem az Elitkonzol által linkelt XBox Classic Emulátort, telepítettem, és minden úgy sikerült, ahogyan le van írva. Egy game miatt csináltam ezt meg, mégpedig a Baldurs Gate: Dark Aliance.

Felraktam eredeti Microsoft 500GB külső vinyóra, az aurora felismerte, letöltötte a borítót, meg minden. Elindítom a játékot, bejön a Classic logója, majd ... Hopp!! Újra indította a masinát. Többször is. Tanácstalan vagyok, ha valakinek van valami ötlete, megköszönöm a segítséget.

További szép napot Neketek!

Bert.

U.I.: Az emu linkje:

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Köszönetet mondott Bert74 -nak a segítségért::

szenszej15
Felhasználó
hpeti2
Sonic Rang
Tag
2016-07-05 - 12:50
Tagság kezdete: 2014-08-25
Köszönet pontjaid: 1942
Fórum hozzászólások:59

A wikis kompatibilitási táblázat szerint csak pal 60on fut. Te hogy próbálod?

Felhasználó
Bert74
Marió Rang
Tag
2016-07-06 - 07:38

hpeti2 mondta
A wikis kompatibilitási táblázat szerint csak pal 60on fut. Te hogy próbálod?

Nos, a TV azt jelzi, 60Hz... Ugye a Box meg alpból PAL-on futtat... Vagy nem? HDMI kábellel vagyok csatlakozva. Most próbálok valami más gamét.... 

Felhasználó
hpeti2
Sonic Rang
Tag
2016-07-06 - 07:45
Tagság kezdete: 2014-08-25
Köszönet pontjaid: 1942
Fórum hozzászólások:59

Rghs box lejátsza az ntscs és a palos játékokat is. Próbálj ki egy másik releaset.

Felhasználó
Bert74
Marió Rang
Tag
2016-07-09 - 17:51

...hát skacok, próbáltam más játékot is, de ugyan az a szitu. Nem lehet az a gond, hogy belső HDD-s gépen működik csak a dolog? Mert ugyebár nekem külső HDD van a Boxon... Az az oldalára pattintós eredeti Microsoftos.....

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-02-25 - 15:26
Tagság kezdete: 2016-11-28
Köszönet pontjaid: 1151
Fórum hozzászólások:88

Szerettem volna kipróbálni a Halo 2-őt RGH-s Xbox 360-on, de sajnos az Elitkonzol által linkelt XBox Classic Emulátort a konzolozz.hu-ról nem lehet letölteni. Ha van valaki használta, működött és megvan neki, kérném, hogy töltse fel valahova. A leírásban még ez is szerepel:

"Ha nem látod a HddX partíciót, akkor helyre kell állítani azt. Ehhez töltsd le a ** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást ** programot és futtasd le. Ha hiba nélkül elkészítette a 2-es partíciót, akkor a változások életbe léptetéséhez kapcsold ki a gépet (overcool esetén a tápot is húzd le). Ezután a XexMenu-ben már látnod kell a HddX-et."

Természetesen ez a program sem elérhető, de egy kérdés máris megfogalmazódott bennem. Ha ez a program particionál, akkor mi lesz azokkal a dolgokkal (FSD,Aurora,stb.) amik a HDD-n jelenleg vannak? Elvesznek? A particionálást üres HDD-vel csináljuk? Ha valaki jártas a témában, kérem segítsen egy teljesen kezdőnek.

Felhasználó
Ricardito
Marió Rang
Tag
2017-02-25 - 18:35
Tagság kezdete: 2015-10-29
Köszönet pontjaid: 21
Fórum hozzászólások:5

Sajnos nm tudok segíteni, de nekem volt 1x olyan, hogy kb 4-6 Classic jatekot fel raktam, és meg halt az emulator, és azz addigi jatekot se tudta mar elinditani.

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-02-25 - 20:34
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125

Én próbáltam több xbox classic játékot lejátszani már az RGH-s X360-amon, de eddig csak a Prince of Persia - Two Thrones az ami teljesen jó volt. A többi vagy lefagyott viszonylag a játék elején vagy el sem indult(ujraindult az xbox). Persze nem próbáltam olyan sok játékot max 4 játékról van szó, de nálam 4-ből 1 az ami jó volt.

Felhasználó
Sandokán
Retró Félisten Rang

V.I.P Tag
2017-02-25 - 23:40
Tagság kezdete: 2014-07-15
Köszönet pontjaid: 21992
Fórum hozzászólások:610

Hali !

AZ én tapasztalatom :

A Mafia 1 - bejön kezdő képernyő, menu stb. de mikor a küldetést szeretném indítani, akkor egy idő után fekete képernyő és kb megnyekkent.

Bruce Lee - Quest Of The Dragon :Vele a szitu , hogy csak az introig megy.

Persze vannak olyan játékok amiket viszi a gép, pl. az Indiana Jones and the Emperor's Tomb, vagy a Ski Racing 2006.

Én se tudom hol kéne a hibát keresni.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-02-26 - 09:03

Engem az érdekelne, hogy milyen emulatort, programot, programokat használtatok és hogy honnan lehetne azokat letölteni. Szívesen kipróbálnám még a Star Wars: Knights of the Old Republic két részét, ami magyarítható lenne elméletileg, ha a konzolozz.hu-ról lehetne letölteni. Nekem az FSD menüjében van olyan opció, hogy Xbox classic. Akkor ez azt jelentené, hogy az én gépem már fel van készítve az Xbox classic játékok futtatására?

Felhasználó
Ricardito
Marió Rang
Tag
2017-03-04 - 06:23
Tagság kezdete: 2015-10-29
Köszönet pontjaid: 21
Fórum hozzászólások:5

Kolo18, ha te nem raktal ra EMU-t vagy aki csinálta az RGH-t vagy akitol vetted, ak  nincs rajta, az egy kulon opcio, ablak h meg tud kulombosztetni.

Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-03-04 - 19:25

Egy külön ablakban van az FSD-ben olyan, hogy Xbox Classic, még egy Xbox kép is van rajta. A a Halo 2 próbáltam vele elindítani, de nem indult. Az RGH-ztatást a xmedia360.hu-n csináltattam, bő két hónapja egy frissen vásárolt, módosítatlan gépre.

Felhasználó
ellp
Kőszeg
Sonic Rang
Tag
2017-03-07 - 16:43
Tagság kezdete: 2014-05-01
Köszönet pontjaid: 5142
Fórum hozzászólások:71

Szervusz ** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást ** !

Tipp :

- az FSD általános beállításainál pipáld ki a Részletes fájlkezelő opciót

- a fájlkezelőben így láthatod a HddX mappát , és azon belül lenni kellene egy Compatibility mappának  / ebből indul az xbox Classic /

- esetleg próbáld ki , hogy a felrakott xbox játék a mappájában levő default.xbe -vel elindul-e

/ a gépem szintén onnét származik , ahonnét a Tiéd , így szinte biztosra veszem , hogy van rajta xbox emu /

Ui.: nem minden Xbox Classic játékot kezel az emu , sajnos van ami nem indul el .

Valamint nem baj , ha az alap dash-ban a beállításoknál a képernyőt 720 , netán 480p-re állítod .

Vagy használod a boksz gyári scart csatlakozóját .

Köszönetet mondott ellp -nak a segítségért::

kolo18
Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-03-08 - 15:24

Szia!

Az FSD-ben kipipáltam a Részletes fájlkezelő opciót és így már valóban látom a HddX mappát a fájlkezelőben. Legalább már ezt tudom, hogy van rajta és nem kell létrehozni. Látom a Compatibility mappát is, ebben van egy dash mappa, egy config.bin fájl, egy xbox.XEX fájl és egy xefu.XEX fájl, semmi más. Ezekkel kell valamit csinálnom? Egyáltalán jó helyre másoltam a Halo 2-őt? Az Elitkonzol leírása alapján, nem külső HDD-n, hanem az Xbox 360 saját vinyóján, a HDD1-en hoztam létre egy XBOX Classic mappát és oda másoltam be. Innen indítva a default.xbe-vel vagy az FSD Xbox Klasszikus menüjéből indítva mindig Fatal Crash-t kapok. Kipróbáltam a javasolt 720 , 480p-t is, ugyanaz az eredmény. Egyenlőre ez az egy Xbox Classic játékom van letöltve, de majd töltök le másikat is próbának, hátha csak kifogtam azt ami nem indul. Mint írtam, szeretném kipróbálni a Star Wars: Knights of the Old Republic két részét, ami magyarítható lenne elméletileg, ha a konzolozz.hu-ról lehetne letölteni, de azt olvastam, hogy már nem is lehet. Mondjuk, azt sem tudom, hogy kell a Classic játékokat magyarítani.

Felhasználó
erzoli
Sonic Rang
Tag
2017-03-08 - 20:41
Tagság kezdete: 2015-01-14
Köszönet pontjaid: 1782
Fórum hozzászólások:31

A compatibility mappád hiányos, tölts le egy új emulátort és cseréld ki arra a mappát.A játékoknak pedig nem kell külön mappa,oda másold ahol a 360-as játékok is vannak, és az xbox classic mappában meg fogod találni a borítójukat, amire rányomva, indulnia kell a játéknak.Persze valószínű találkozni fogsz játékokkal amik nem indulnak el,mert nem mindegyiket viszi az emu.Ha 780-as FSD-d van akkor borítóképeket is tudsz tölteni hozzájuk.

Köszönetet mondott erzoli -nak a segítségért::

kolo18
Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-03-09 - 07:11

Tudsz ajánlani olyat, ahonnan le tudok tölteni egy új emulátort?

Felhasználó
Predátor
Snake Rang
Tag
2017-03-09 - 08:12
Tagság kezdete: 2014-07-08
Köszönet pontjaid: 10642
Fórum hozzászólások:115

** Nincs jogosultságok látni ezt a hivatkozást **

Köszönetet mondott Predátor -nak a segítségért::

kolo18
Felhasználó
kolo18
Sonic Rang
Tag
2017-03-09 - 13:26

Köszi Predátor! Letöltöttem és kicsomagoltam. Kaptam egy XboxEmuCopier_Release_20100105 mappát. Ezt ha megnyitom, egy XboxEmuCopier mappát, egy readme.txt fájlt és egy Readme_CN.txt fájlt. Miit csináljak ezekkel? Hova másoljam? Az XboxEmuCopier_Release_20100105 mappástól másoljam vagy csak a tartalmát? Ami nekem fent van, azt letöröljem?

Felhasználó
ellp
Kőszeg
Sonic Rang
Tag
2017-03-09 - 18:16
Tagság kezdete: 2014-05-01
Köszönet pontjaid: 5142
Fórum hozzászólások:71
Szerintem a XboxEmuCopier mappát másold fel a HDD-re , és futtasd a benne levő 
XboxEmuCopier.xex fájlt . Ha bejön a 3D alkzat , kész . 
Törölheted is a XboxEmuCopier mappát .
Ha nem sikerülne , akkor próbáld meg a XboxEmuCopier mappában levő XboxEmu mappa tartalmát először rámásolni a HddX -re . Utána , ha futtatod a XboxEmuCopier.xex fájlt , meg kellene jelennie a 3D alakzatnak , és kész .
Már csak az FSD -ben kell a Classic játékok elérési útját megadni , és FSD alól is el kell hogy induljanak .

Köszönetet mondott ellp -nak a segítségért::

kolo18
Felhasználó
erzoli
Sonic Rang
Tag
2017-03-09 - 18:28
Tagság kezdete: 2015-01-14
Köszönet pontjaid: 1782
Fórum hozzászólások:31

Csak a compatibility mappát kell bemásolni a HddX mappába a másik helyére.

Köszönetet mondott erzoli -nak a segítségért::

kolo18
Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan Senki
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kolo18: 88
kisgomboc1: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1724
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:228
Legújabb felhasználók:
Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby, Detox666, Tibi, Ferike1980
Adminisztrátorok:TON: 863