A A A
Felhasználó
Kérjük, vegye figyelembe, regisztráció
vendég szükséges
sp_LogInOut Bejelentkezés sp_Registration Regisztrálás
Regisztrálás | Elfelejtetted a jelszavad?
Bővebb Keresés
Fórum Figyelő

Egyezés

Fórum beállítások

Minimális keresőszó hossza 3 karakter - maximum keresőszó hossza 84 karakter
sp_Feed Topik RSS sp_Print sp_TopicIcon
CFW PS3 Slim Hűtésbeállítás
Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-01-26 - 15:29
Tagság kezdete: 2015-04-10
Köszönet pontjaid: 2842
Fórum hozzászólások:125
sp_UserOfflineSmall Offline

Érdeklődnék elsősorban tapasztalt PS3-asoktól, de persze másoktól is, hogy mekkora a valószínűsége annak, hogy a PS3 túlmelegedés hatására megadja magát mint mondjuk a korai Xbox360 készülékek? Nálam az automatikus maximális Cpu hőmérséklet eredetileg 68 fokosra volt állítva Webman Setup-jában. Először levittem ezt az értéket 55 fokra, de akkor a venti annyira felgyorsult, hogy majdnem olyan hangos volt a gép, mint az xbox360 Fat. Gondoltam azért ennyire mégse kellene járnia, úgyhogy végül megállapítottam egy 63 fokot a procinak. Azért ez legalább 5 fokkal kevesebb és a gép sem lesz sokkal hangosabb(Persze nyáron mi lesz azt majd meglátjuk), úgyhogy ezt most jelenleg a legoptimálisabbnak találom. Persze kíváncsi lennék, hogy a PS3-as tulajok közül ki mennyire szokta beállítani a hűtést vagy szükséges-e egyáltalán állítani rajta.

Egyébként nagyon tetszik a konzol, nagyon örülök, hogy végre szert tudtam egyre tenni.

Felhasználó
RicoKwothe
Master Chief Rang

V.I.P Tag
2017-01-26 - 17:39
Tagság kezdete: 2014-12-03
Köszönet pontjaid: 20322
Fórum hozzászólások:284

Kellene a  konzol szériaszáma, abból pontosabban m eg tudoom állapítani a túlmelegedés esélyét.

Az enyém: cech-2504b

Webman beállítások alatt be tudod lőni a hőmérséklet szabályzást is, bár ha a gép melegszik, játék közben is kiírja a jobb felső sarokban.

Köszönetet mondott RicoKwothe -nak a segítségért::

Rolee82

Ez most már örökké jó lesz egy darabig!

Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-01-26 - 17:58

RicoKwothe mondta
Kellene a  konzol szériaszáma, abból pontosabban m eg tudoom állapítani a túlmelegedés esélyét.

Az enyém: cech-2504b

Webman beállítások alatt be tudod lőni a hőmérséklet szabályzást is, bár ha a gép melegszik, játék közben is kiírja a jobb felső sarokban.

Ha minden igaz, akkor a széria száma elvileg ez: CECH-2004B

Megkérdezném, hogy  te hány fokosra lőtted be a tiédet?

Felhasználó
RicoKwothe
Master Chief Rang

V.I.P Tag
2017-01-26 - 18:50
Tagság kezdete: 2014-12-03
Köszönet pontjaid: 20322
Fórum hozzászólások:284

Webman alatt, (magyar nyelevre átállítva)

Dinamikus ventilátor szabályzó bekapcsolása: pipa

Azon kívül kézire van állítva a ventisebesség (30%) ps2 emu 37%.

Semmi más nincs átállítva, ill bepipálva. Több óra hosszas Beyound Two Souls után sem volt semmi baj, és a ps se ment át helikopterbe.

Köszönetet mondott RicoKwothe -nak a segítségért::

Rolee82

Ez most már örökké jó lesz egy darabig!

Felhasználó
szoltang
Marió Rang
Tag
2017-01-26 - 21:18
Tagság kezdete: 2016-07-14
Köszönet pontjaid: 181
Fórum hozzászólások:4

Szia!

Nálam 65 fookra van állítva, ez felett magától növeli a venti sebességét. Én még a legalacsonyabb venti sebességet is megadtam 40%-nak, így a téli hónapokba sem melegszik 55-60 fok fölé, viszont nyáron sem túl zavaró a ventillátor zúgása.

(CECH-2504B)

Egyébként nem tudom, hogy mi a kínommal lehetnek ezek odaforrasztva (CPU, RSX), de tudtommal az ón olvadáspontja 232 °C

Köszönetet mondott szoltang -nak a segítségért::

Rolee82
Felhasználó
Rolee82
Snake Rang
Tag
2017-01-26 - 22:03

RicoKwothe mondta
Webman alatt, (magyar nyelevre átállítva)

Dinamikus ventilátor szabályzó bekapcsolása: pipa

Azon kívül kézire van állítva a ventisebesség (30%) ps2 emu 37%.

Semmi más nincs átállítva, ill bepipálva. Több óra hosszas Beyound Two Souls után sem volt semmi baj, és a ps se ment át helikopterbe.

Egy kicsit teszteltem a masinát ebből a szempontból és a következőkre jutottam:

Ha kézire van állítva, akkor semmiképpen nem pörög túl. Egyenletesen tartja azt a bizonyos ventilátorsebességet attól függetlenül, hogy a proci hány fokos is lesz idővel. Talán egy kicsit mintha növelné a sebességet idővel, de csak talán egy kicsit.

Mikor indítottam a Ps3-at, akkor 53 fokról kezdett és utána játszottam a God of War Collection:God of War 2-vel egy kb 20-25 percet. Kiléptem a játékból és újra megnéztem a hőfokot és már 63 fokra melegedett fel, vagyis túllépte a lélektani 60 fokos hőmérsékletet.

Ezután belőttem automatikus 60 fokosra és néztem, hogy mit csinál. Mikor stabilan beállt, akkor azt láttam, hogy csak játékon kívül a ventilátornak kb. 48%-on kell pörögnie ahhoz, hogy stabilan tartani tudja a 60 fokos hőmérsékletet. Ha pesze játszom valamivel, akkor gondolom jobban pörög. Egyébként ezt olyan 22 fokos szobahőmérsékleten teszteltem.

Felhasználó
Guest
Vendég
Vendég
2017-01-27 - 08:37

szoltang mondta
Szia!

Nálam 65 fookra van állítva, ez felett magától növeli a venti sebességét. Én még a legalacsonyabb venti sebességet is megadtam 40%-nak, így a téli hónapokba sem melegszik 55-60 fok fölé, viszont nyáron sem túl zavaró a ventillátor zúgása.

(CECH-2504B)

Egyébként nem tudom, hogy mi a kínommal lehetnek ezek odaforrasztva (CPU, RSX), de tudtommal az ón olvadáspontja 232 °C

Nem az olvadáspont a lényeg, hanem az golyók oxidációja, illetve a nyák deformálódása. Az sem mellékes szempont, hogy milyen összetételűek ezek a holmik, mert valószínűleg spórolós kínai, ami idővel felületileg "porlad", bár ez annyira minimális, hogy szabad szemmel nem látod, de mégis rombolódik idővel, amihez a magas környezeti hőmérséklet is hozzájárul. Ha normál tokozásosak lennének a műszaki cikkek jobban melegedő alkatrészei, megközelítőleg "örökösek" lennének, ami ugye nem jó a gyártónak. Persze a BGA az olcsóbb eljárás, de megvannak az ugyebár trükkös előnyei, ami a dobd el, és vegyél újat elven alapszik.

Köszönetet mondott Guest -nak a segítségért::

Rolee82, szoltang
Fórum időzónaEurope/Budapest
Legtöbb felhasználó online:35
Jelenleg online:
3
Vendég(ek)
Ennyien olvassák most az oldalt:
1 Vendég(ek)
Minden online tevékenység megtekintése
Tagok Születésnapja
sp_BirthdayIcon
Ma Senki
Hamarosan kairos
Legtöbbet hozzászólók:
Sandokán: 610
Robert82: 286
RicoKwothe: 284
Csubi1980: 241
Rolee82: 125
Predátor: 115
Gyugyo76: 105
Kolo: 96
kisgomboc1: 88
kolo18: 88
Tagok listája:
Vendég hozzászólók: 9
Tagok: 1727
Moderátorok: 0
Adminok: 1
Fórum statisztika:
Csoportok:6
Fórumok:56
Topikok:229
Legújabb felhasználók:
Laci, Balogh József, Bence, Csaba, derko340, xpe1203, Férfi, dávid, férfi, norby
Adminisztrátorok:TON: 863